20 августа 2021
Офіційні документи та їхні копії, які видаються нотаріусами, судами та органами юстиції, повинні мати апостиль. У разі його відсутності документ може бути визнано незаконним. Щоб мати можливість проставити апостиль, треба звернутися до Міністерства юстиції України.
Щоб отримати дозвіл на проставлення апостилю, треба особисто надати заяву до Міністерства юстиції України. Додатково потрібно пред'явити наступний перелік документів:
● посвідчення особи громадянина України;
● документ (оригінал), на якому треба ставити апостиль;
● квитанція про внесення плати за дану послугу.
Для іноземних громадян обов'язковим є надання національного паспорту своєї країни. Деяким пільговим категоріям громадян можна розраховувати на звільнення від оплати адміністративного збору. Їм потрібно надати документ або його засвідчену копію, яка підтверджує це право.
Вартість послуги для фізичних осіб незалежно від їхнього громадянства становить 3 неоподатковуваних мінімумів доходів, а для юридичних осіб – 5. Термін надання послуги становить 2 робочих дні. У разі виникнення питань, які виникли в процесі перевірки документа, час може бути збільшено до 20 діб.
Проставити апостиль мають право будь-які громадяни України та інших країн за наявності документа, що засвідчує особистість та громадянство, а також квитанції про оплату послуги.
Апостиль не може бути поставлено на документи, які були видані установами колишніх республік СРСР. Також поверненню підлягають копії, не переведені на українську мову.
Записи про апостиль вносять до Електронного реєстру. Перевірити його наявність можна безкоштовно на сайті Мін’юсту.
Отримати документ, на якому проставлено апостиль, замовник може лише особисто.
При виявлені помилки в апостилі заявник може звернутися до Мін’юсту з оскарженням. Якщо у процесі перевірки буде стверджено наявність помилки, старий запис у Реєстрі анулюється та вноситься правильний. Ця процедура проводиться безкоштовно.
Існує ряд підстав для відмови у проставленні апостилю:
● Пошкодження тексту.
● Документ написано олівцем або було передано за допомогою факсу.
● Документ не відповідає встановленій формі.
● Не підтверджується справжність підпису.
● У тексті є помилки або дописки.
Також існують документи, проставлення апостилю на яких не входить до повноважень того органу, який здійснює цю послугу.
Скаргу про незаконну відмову може подавати як сам оскаржувач, так і його представник, який має на це нотаріально завірений дозвіл.
← Вернуться на предыдущую страницу
ЄС готує збільшення пакету зброї для України - ЗМІ 24 февраля 2025
Міністри закордонних справ ЄС обговорили виділення додаткового пакета військової допомоги Україні. Остаточне рішення за лідерама країн.
Пенсіонерок із "загонів Путіна" підняли на сміх через "молодіжний" реп про окупантів 24 февраля 2025
Пенсіонерок із "загонів Путіна" підняли на сміх через "молодіжний" реп про окупантів. Відео "Найкраща робота у світі" – саме так вони назвали вбивство українців
У ДТП загинув музикант легендарного рок-гурту KISS 24 февраля 2025
У ДТП загинув музикант легендарного рок-гурту KISS: усі обставини трагедії Чоловікові був 61 рік