Дропшипінг: що це?

18 декабря 2024

У нашому словнику останнім часом з’явилося багато нових слів і одне з них – дропшипінг. Майже усі так чи інакше його чули, але не усі розуміють як працює дропшипінг. В цій бізнес-моделі важливо практично усе – дропшипінг поставщики, логістичні зв’язки, характер і востребуваність товару тощо. Отже, в цій темі варто розібратись більш детально.

Як це працює?

Дропшипінг — це бізнес-модель, при якій продавець не зберігає товари на своєму складі, а замовляє їх у постачальника або виробника лише після того, як покупець зробить покупку. У такій схемі продавець виступає посередником між покупцем та постачальником товарів. Основною особливістю є те, що продавець не несе витрат на зберігання товару та його доставку. Тобто у продавця немає грошових ризиків, або, якщо сказати точніше – вони зведені до мінімуму.

дропшипінг поставщики

Ось як працює дропшипінг:

  1. Покупець робить замовлення — покупець заходить на інтернет-магазин або сайт, де продаються товари. Він вибирає товар і робить покупку, сплачуючи певну суму.
  2. Передача замовлення постачальнику — після отримання замовлення продавець передає його постачальнику або виробнику, який має товар на складі.
  3. Відправка товару покупцю — постачальник або виробник упаковує товар і відправляє його безпосередньо покупцю, зазвичай під брендом продавця, якщо це передбачено умовами угоди.
  4. Прибуток продавця — різниця між ціною, за якою товар продається покупцю, і ціною, за якою продавець закуповує товар у постачальника, є прибутком продавця.

Якщо визначити більш конкретно переваги дропшипінгу, то вони виглядатимуть наступним чином:

  • низькі витрати на старт бізнесу, оскільки немає необхідності закуповувати товар або орендувати складські приміщення;
  • гнучкість – можна продавати широкий асортимент товарів без необхідності мати їх на складі;
  • мінімальні ризики, бо продавець не несе ризики, що пов'язані зі зберіганням товару та його ймовірно невдалим продажем.

Чи має дропшипінг недоліки?

Звісно, що так, бо немає ідеальної моделі бізнесу. Серед недоліків варто зазначити:

  • низький дохід – через конкуренцію та низькі ціни, прибуток з одного замовлення може бути низьким.
  • обмежений контроль над товарами та доставкою, оскільки  продавець не контролює процеси зберігання і доставки, що може призвести до затримок або помилок у виконанні замовлення;
  • залежність від постачальників – якщо поставщики дропшипінг не виконають умови доставки, або якість товару не буде відповідати вимогам, це може вплинути на репутацію продавця.

Таким чином, дропшипінг — це зручна бізнес-модель для початківців, але для її успішного ведення, в першу чергу, потрібно обирати надійних постачальників і враховувати конкурентні ризики.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Підтримка Windows 10 скоро закінчиться: які версії "вінди" популярні в Україні та у світі зараз 6 мая 2025

Підтримка Windows 10 скоро закінчиться: які версії "вінди" популярні в Україні та у світі зараз

«До побачення, Skype»: Microsoft закрила сервіс, який колись першим приніс відеозв'язок мільйонам людей 6 мая 2025

«До побачення, Skype»: Microsoft закрила сервіс, який колись першим приніс відеозв'язок мільйонам людей

У Росії заявили про новий прорив ЗСУ на Курщині 6 мая 2025

ЗСУ задіяли машини розмінування та інженерні машини, які змогли прибрати "зуби дракона" на одній з ділянок кордону, стверджують "воєнкори".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Тетяна 5.0
Тетяна

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше