Як залучити дитину до читання?

2 ноября 2023

Багато батьків школярів скаржаться, що діти не хочуть читати, навіть якщо з перших рочків їм регулярно читали книжки для немовлят. Треба сказати, що це тенденція сьогодення, коли дитині пропонується безліч цікавих розваг – електронних ігор, мультиків, фільмів. Споживати ці продукти набагато простіше, ніж самостійно освоювати текст у книзі, активуючи власну уяву. Не кажучи вже про те, щоб отримувати задоволення від книги, необхідно досконало володіти технікою читання, а сама без відповідної практики така техніка до дитини автоматично не «прилипне».

Що робити?

Фахівці рекомендують кілька нескладних прийомів і правил, дотримуючись яких ви зможете подружити вашу дитину з книгою.

1. Почніть з раннього віку.

Напевно, найголовнішим правилом можна вважати привчання малюка до книги ще в ранньому дитинстві, тим більше, що книжки для немовлят у великій різноманітності пропонують різні магазини, такі як, наприклад, КнигоЛенд, і вибрати з такого розмаїття відповідні варіанти зовсім не складно. Батьки, які б’ють на сполох вже тільки у початковій школі, прогавили дорогоцінний час, але і з цієї точки відліку можна виправити ситуацію.

2. Особистий приклад.

Якщо дитина не бачить вас із книгою в руках, навряд чи вона стане активним читачем, хоча трапляються й такі випадки. А от коли в сім'ї прийнято проводити частину вільного часу за читанням книг, у дитини змалку сформується аналогічна корисна звичка.

3. Поясніть цінність книги.

Малята з першими книгами будуть поводитися так само, як з іграшками – кидати, рвати, малювати на сторінках каракулі. Це цілком природньо, бо так дитина пізнає світ. Ваше завдання – продемонструвати йому, що книга – це цікаво, і якщо вона її порве, то позбавить себе задоволення. Читайте найменшим вголос, концентруйте їхню увагу на картинках. До речі, книги для малюків навчилися робити практично антивандальними, що суттєво полегшує ваше завдання.

4. Ставте інтригу.

Малюкам дошкільного віку, які освоюють ази читання, можна організувати потужний стимул, який допоможе їм просунутися у своїх навичках. Для цього, читаючи дитині вголос цікаву книгу, зупиніться на гострому місці сюжету, пославшись на зайнятість. Дитина, знемагаючи від цікавості, напевно, захоче сама негайно дізнатися, що ж трапилося з героями, і спробує прочитати текст самостійно. Сучасна дитяча література, як вітчизняна, так і перекладна, рясніє прекрасними творами із захоплюючим сюжетом, тож купити таку книгу не є проблемою.

5. Хваліть і не змушуйте!

У жодному разі не можна ставити дитині умову на кшталт «поки не прочитаєш 5 сторінок, не отримаєш солодкого». Такий примус нічого, крім огиди не викликає. Повірте, книга, яку ви в такий спосіб нав'язуєте дитині, так і залишиться непрочитаною до кінця її життя.

6. Розбудіть його уяву.

Обговорюйте з ним героїв, аналізуйте разом із дитиною події, вчинки персонажів. Нехай малюк спробує намалювати, або описати своїми словами, як він собі уявляє героїв книги, наскільки вони йому подобаються, чи не подобаються. Допоможіть йому поринути у цей світ, щоб він зрозумів, що від читання можна отримувати задоволення не менше, ніж від перегляду фільму.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Керамограніт на камін 6 января 2025

Як використовувати керамограніт для облицювання каміна: стійкість до високих температур, стильні рішення та поради з монтажу.

Один із головних акторів двох найгучніших прем’єр 2024 року розказав про кіногероя, що списаний з диктатора, та долю свого будинку в Криму 6 января 2025

"Таке трапиться і з Путіним". Дмитро Олійник – про кіногероя, що списаний з диктатора, долю свого будинку в Криму та кар’єру пивовара Один із головних акторів двох найгучніших прем’єр 2024 року дав інтерв’ю OBOZ.UA

Лопес у лавандовій сукні-пончо отримала нагороду за роль у фільмі Аффлека. Фото 6 января 2025

Американська співачка і акторка Дженніфер Лопес вразила ніжним образом на кінофестивалі Creative Impact Awards у Палм-Спрінгсі.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше