Особливості імунітету новонародженого малюка

10 мая 2017

Всім відомо, що одразу після появи на світ діти рідко хворіють на застуду та різні вірусні інфекції. Пояснюється це тим, що в материнській утробі малюкові передаються антитіла до головних інфекцій, і вони продовжують надходити до дитячого організму після народження через грудне молоко. Саме тому так важливо намагатися годувати немовля саме природним шляхом, звичайно, якщо є така можливість. Зазвичай діти, які знаходяться на грудному вигодовуванні, до 6-ти місяців не знають, що таке симптоми ГРВІ.

У чому особливості імунітету новонародженого малюка?

Дитина приходить у цей світ стерильною, її одразу оточує величезна кількість найрізноманітніших антигенів. На цьому етапі її імунітет недосконалий, шкіра та слизові оболонки тонкі, вони неповноцінно захищають немовля від патогенних мікроорганізмів.

Та все ж новонароджена дитина не така беззахисна, як може здатися на перший погляд. Ще в організмі матері вона отримала достатню кількість антитіл до антигенів, з якими стикалася жінка. У недоношених дітей кількість цих антитіл значно менша за норму, оскільки вони надходять малюкам в останні тижні вагітності. Тому недоношені немовлята зазвичай такі слабкі та уразливі до різних хвороб.

Кількість материнських антитіл в організмі дитини поступово знижується, і до піврічного віку вони майже повністю зникають. Тому саме у віці 6-ти місяців найчастіше діти хворіють на свою першу в житті ГРВІ.

Інший захист для дитини – антитіла, які надходять до її організму з молоком матері. Вони захищають слизові оболонки на місцевому рівні та не допускають потрапляння до організму малюка інфекції. Грудне молоко захищає перш за все від інфекцій дихальних шляхів та шлунково-кишкового тракту.

Як можна вплинути на міцність імунітету новонародженого?

Замислитися над цим питанням слід ще під час вагітності: правильно та повноцінно харчуватися, багато гуляти на свіжому повітрі, своєчасно лікуватися допустимими препаратами. Уже після народження малюка головний засіб зміцнення його імунітету – це грудне вигодовування. Проте якщо із цим не склалося, не варто впадати в паніку. За умови правильного догляду за малюком, щоденних прогулянок з ним на свіжому повітрі, забезпечення відповідних параметрів повітря та температури у його кімнаті, нормального режиму дня дитина на штучному вигодовуванні теж буде здоровою.

Новонароджений малюк не такий беззахисний, як може здатися на перший погляд. Природа продумала все так, що ще в утробі матері він отримує певний захисний бар’єр, який захищає його від інфекцій у перші місяці життя. За умови нормального догляду за ним, перші півроку немовля зазвичай не хворіє на ГРВІ.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Запрацював сервіс знайомств від Viber: Viber Dating 4 апреля 2025

Запрацював сервіс знайомств від Viber: Viber Dating

Як подати на розлучення: покрокова інструкція 4 апреля 2025

Стосунки між чоловіком і дружиною — це важлива частина життя, і часом вони можуть зазнавати труднощів. Внаслідок обставин або зміни почуттів, подружжя може вирішити розірвати шлюб

Hyundai оновила авто на водні Nexo: запас ходу виріс до 700 км, а потужність - до 255 к.с. 4 апреля 2025

Hyundai оновила авто на водні Nexo: запас ходу виріс до 700 км, а потужність - до 255 к.с.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

luxnet.io 0.1
luxnet.io

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше