В Україні після об'єднання відкриють 100 опорних шкіл. Що це означає

7 марта 2016

Цього року на шкільну освіту чекають кардинальні реформи, особливо в сільській місцевості. Там планують об'єднати малокомплектні навчальні заклади докупи і створять 100 опорних шкіл.

В опорній школі буде спільний директор, проте місць (будівель) для навчання може бути кілька – в кількох селах. На об'єднання уряд виділяє у 2016 році 200 млн грн. Про це в традиційному щонедільному телезверненні розповів прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

У 17 тисячах шкіл знання отримують близько 4 млн учнів, учителів – майже півмільйона.

"Саме для того, щоб середня освіта стала якісною, уряд запропонував новий проект опорних шкіл. Це нова система якісної освіти для дітей, які навчаються в маленьких містечках та селищах. Створюється система, де базова школа має інвестиції в навчання і якісні знання. Це означає, що в такій школі – безкоштовний Інтернет, до такої школи купуються нові класи фізики, математики, хімії, біології. В такій школі є мультимедійний комплекс, відправляються кошти на ремонт спортивних залів і кабінетів, здійснюються заходи з енергоефективності – пластикові вікна, утеплення школи. Це нормальні умови для того, щоб наші діти отримували якісні знання", – пояснив прем'єр, якого цитує прес-служба Кабміну.

Завдяки оптимізації (скороченню персоналу) вчителям обіцяють підвищити зарплати, адже кошти залишаються в цій базовій школі і "можуть використовуватися директором на власний розсуд, для того щоб підвищити матеріально-технічне забезпечення школи та підвищити розмір заробітної платні для вчителів".

Кожна опорна школа матиме не менше трьох філій – шкіл першого ступеня, з 1 по 4 клас. Після початкової школи дітей підвозитимуть до опорного навчального закладу. На придбання шкільних автобусів уряд виділив 500 млн грн.

"На умовах співфінансування з місцевими органами влади до 1 вересня ми можемо купити тисячу шкільних автобусів", – прогнозує Яценюк.

Малокомплектні школи будуть об'єднувати, перш за все, заради, економії коштів. У Міносвіти уточнюють, що в Україні нині налічується 613 шкіл І-ІІ ступенів, де навчаються менше 25 учнів із 1-го по 9-й класи. Вартість навчання одного учня в таких навчальних закладах обходиться державі в понад 50 тис. грн на рік при середній розрахунковій вартості навчання одного учня по країні у 9,1 тис. грн.

Яценюк також нагадав, що протягом останніх двох років триває масштабна реформа вищої освіти.

"Ми прийняли новий закон. Ми підписали угоду з Європейським Союзом "Горизонт-2020", яка дає можливість доступу для українських науковців та студентів до європейських фондів та європейських знань і європейської якості навчання. Зараз нам необхідно турбуватися саме про середню школу", – сказав Яценюк.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Жительница Сан-Паулу сбросила 61 килограмм без отказа от вредной пищи и дала совет худеющим 7 июля 2020

Жительница бразильского города Сан-Паулу сбросила 61 килограмм, не отказывая себе во вредной пище, и дала совет худеющим. Ее слова приводит издание Daily Mail.

В Индонезии публике представили убивающее коронавирус ожерелье из эвкалипта 7 июля 2020

Министерство сельского хозяйства Индонезии представило публике ожерелье из эвкалипта, которое якобы может убить вызывающую коронавирусную пневмонию инфекцию. Об этом сообщает газета Jakarta Post.

Запуск ракеты Electron от Rocket Lab завершился неудачей 7 июля 2020

Вторая ступень не смогла нормально запуститься

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

КрохпельКа 0.8
КрохпельКа

Отзывов: 1

Europe Service 0.5
Europe Service

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое