В Україні після об'єднання відкриють 100 опорних шкіл. Що це означає

7 марта 2016

Цього року на шкільну освіту чекають кардинальні реформи, особливо в сільській місцевості. Там планують об'єднати малокомплектні навчальні заклади докупи і створять 100 опорних шкіл.

В опорній школі буде спільний директор, проте місць (будівель) для навчання може бути кілька – в кількох селах. На об'єднання уряд виділяє у 2016 році 200 млн грн. Про це в традиційному щонедільному телезверненні розповів прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

У 17 тисячах шкіл знання отримують близько 4 млн учнів, учителів – майже півмільйона.

"Саме для того, щоб середня освіта стала якісною, уряд запропонував новий проект опорних шкіл. Це нова система якісної освіти для дітей, які навчаються в маленьких містечках та селищах. Створюється система, де базова школа має інвестиції в навчання і якісні знання. Це означає, що в такій школі – безкоштовний Інтернет, до такої школи купуються нові класи фізики, математики, хімії, біології. В такій школі є мультимедійний комплекс, відправляються кошти на ремонт спортивних залів і кабінетів, здійснюються заходи з енергоефективності – пластикові вікна, утеплення школи. Це нормальні умови для того, щоб наші діти отримували якісні знання", – пояснив прем'єр, якого цитує прес-служба Кабміну.

Завдяки оптимізації (скороченню персоналу) вчителям обіцяють підвищити зарплати, адже кошти залишаються в цій базовій школі і "можуть використовуватися директором на власний розсуд, для того щоб підвищити матеріально-технічне забезпечення школи та підвищити розмір заробітної платні для вчителів".

Кожна опорна школа матиме не менше трьох філій – шкіл першого ступеня, з 1 по 4 клас. Після початкової школи дітей підвозитимуть до опорного навчального закладу. На придбання шкільних автобусів уряд виділив 500 млн грн.

"На умовах співфінансування з місцевими органами влади до 1 вересня ми можемо купити тисячу шкільних автобусів", – прогнозує Яценюк.

Малокомплектні школи будуть об'єднувати, перш за все, заради, економії коштів. У Міносвіти уточнюють, що в Україні нині налічується 613 шкіл І-ІІ ступенів, де навчаються менше 25 учнів із 1-го по 9-й класи. Вартість навчання одного учня в таких навчальних закладах обходиться державі в понад 50 тис. грн на рік при середній розрахунковій вартості навчання одного учня по країні у 9,1 тис. грн.

Яценюк також нагадав, що протягом останніх двох років триває масштабна реформа вищої освіти.

"Ми прийняли новий закон. Ми підписали угоду з Європейським Союзом "Горизонт-2020", яка дає можливість доступу для українських науковців та студентів до європейських фондів та європейських знань і європейської якості навчання. Зараз нам необхідно турбуватися саме про середню школу", – сказав Яценюк.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Медики рассказали, как могут навредить здоровью овощи 19 сентября 2019

Полезные овощи в определенных случаях могут оказаться для организма вредными – они приобретают свойства, негативно влияющие на здоровье. 

Форум издателей 2019: ТОП-5 книг, которые стоит приобрести 19 сентября 2019

На форуме можно не только приобрести книги, но и познакомиться с авторами, издателями и переводчикамии

Анастасия Заворотнюк вышла из комы – СМИ 19 сентября 2019

По информации прессы, Анастасия Заворотнюк дышит самостоятельно

Володимир (Гость) 7 марта 2016

Івано-Франківськ

Для украінців не лише путін -х..ло, але і міністр освіти, і президент НАН Украіни, і прем'єр, і петрушко, і всі нардупи і т.п. Самі топлять науку і освіту. Тут і путінп-х..ла не треба - все своіми руками.

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Гармония здоровья 4.9
Гармония здоровья

Отзывов: 1

Estro 4.9
Estro

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое