Чому? Тому що іноді батьки намагаються задовольнити власні потреби, надолужити те, чого не мали в дитинстві за рахунок власних дітей, зовсім не маючи на меті зрозуміти сильні сторони юної особистості.
Як же мотивувати дитину до навчання через задоволення?
На це питання відповість засновник ліцензованої онлайн-школи JAMM School з Гарвардською методикою навчання, педагог-інноватор із 30-річним досвідом та батько 3-х успішних дітей - Олег Василевський.
Питання сильних сторін моєї дитини виникло при вступі до школи середнього сина, коли комісія винесла вирок: йому потрібна спеціалізована школа.
Син встиг повчитися у звичайній школі та пройшов через жахливий булінг з боку дітей і вчителів, бо не “тягнув програму” та й просто не хотів навчатися. В той час я був у США, де ознайомився з методикою множинних інтелектів Гарвардської кафедри психології. Вона допомогла виявити сильні сторони сина, іншими словами - його види інтелекту. І це стало проривом!
Протягом наступних 15 років завдяки цій методиці я розвивав сильні сторони сина. В результаті він вступив до Американської академії мистецтв до класу фортепіано і був перший у рейтингу серед вступників до ВНЗ. Коли я дізнався про це, я мало не плакав, згадуючи шлях, який ми разом пройшли за ці роки, щоб дістатися такого фінішу.
Тому, взявши за основу Гарвардську методику, я створив школу, в якій кожна дитина - геній. Перший крок при вступі до школи: тест на види інтелектів. За його допомогою ми показуємо дітям, у чому саме вони геніальні. Як довів професор Гарварду Говард Гарднер, існує 8 видів інтелектів, але зазвичай 2-3 домінують - тобто є сильними сторонами особистості. Так завдяки тестові ми виявляємо сильні сторони і далі, керуючись цим висновком, будуємо індивідуальну “дорожню карту” навчання. Дитина отримує мотивацію: навчайся в школі і роби те, що в тебе найкраще виходить.
Погодьтеся: якщо вкладати зусилля в сильні сторони - отримаєш гарний результат, в слабкі - посередній.
Отже, щоб дитина вчилася з задоволенням, треба показати, в чому вона найсильніша і що в неї виходить найкраще. Тоді вона вкладає сили в навчання із задоволенням (робить те, до чого в неї є хист) - отримає відмінний результат. Відтак, мотивацію працювати ще більше. Самооцінка дитини росте і на цій хвилі позитиву вона “підтягує” слабкі сторони. Так“лінгвіст” підтягує математику, а “математик” - мову і т. д. І все це самостійно, без тиску батьків та вчителів.
Якщо в сучасному світі ми використовуємо смартфони, то чому ж досі в школі підходи до навчання не змінювалися вже 100 років? А вимоги до дітей? “Освоїти” навчальну програму, подану для всіх однаково. Але ж навіть сучасна реклама персоналізована - показують те, в чому ти зацікавлений. Чому ж досі ставнення в школах до всіх дітей однакове?
Для того, щоб дитині було цікаво навчатися, потрібне навчання, персоналізоване для конкретної дитини. І в нашій школі JAMM school саме цей інноваційний підхід дозволяє ростити геніїв, які потім вступають до найкращих ВНЗ країни та світу.
Якщо ваша дитина теж перестала вчитися, і не діють ні вмовляння , ані подарунки - замислитеся, може настав час змінити підхід до навчання?
Це найболючіше питання, коли дитині обирають школу. Не буде цікаво у звичайній школі дитині з артистичним хистом - бо це не її, або навпаки математику не цікаво серед тих, хто вчиться в звичайній школі: більшість все ще опановує тему, а він вже все зробив і нудиться.
У підсумку: і художник, і математик втрачають цікавість до навчання і мотивацію.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы