Що з нами відбувається, коли у нас болить живіт, який орган подає нам сигнали лиха і коли варто звернутися до лікаря, а коли можна просто скоригувати дієту – всі ці питання хоч раз, але обов'язково турбували кожну дорослу людину.
Тому Woman`sWorld поговорили з експертами, щоб розібрати кілька поширених причин, з яких може хворіти ваш живіт, та отримати поради щодо їх лікування в домашніх умовах.
3 поширені причини болю в ШКТ
Дискомфорт у животі може відчуватись по-різному залежно від причини. Ось як визначити, що може стояти за болем у шлунку.
Кислотний рефлюкс
Кислотний рефлюкс виникає, коли кислота зі шлунка потрапляє у стравохід, що часто призводить до відчуття поколювання або печіння в грудях. Але в деяких людей кислотний рефлюкс може також виявлятися болем, який виникає у верхній частині шлунка, каже Тріша Пасрича, доктор медицини, гастроентеролог та викладач медицини у Гарвардській медичній школі.
Хоча кислотний рефлюкс може виникнути і натще, він часто виникає через деякий час після їжі, можливо через 15–20 хвилин після їжі, каже доктор Пасрича. У таких випадках біль часто викликається класичними тригерами рефлюксу, такими як гостра їжа або їжа з томатами, наприклад спагетті або піца, все з червоним соусом.
Як лікувати: Лікар Пасрича рекомендує приймати безрецептурні антациди для усунення симптомів кислотного рефлюксу. Вона також рекомендує поговорити з лікарем, щоб дізнатися, чи вам потрібно скоригувати свій раціон, щоб стримати загострення.
Харчова нестерпність
Харчова непереносимість просто означає, що є певні продукти або інгредієнти, які ваш організм важко перетравлює, і вживання цих продуктів може викликати у вас нездужання. Це погане самопочуття часто проявляється у вигляді болю в животі, діареї та здуття живота. (Це відрізняється від харчового отруєння, яке викликається вживанням забрудненої їжі та зазвичай швидко виникає і проходить.
Лікар Пасрича каже, що харчова непереносимість дуже поширена, особливо непереносимість лактози (ваш організм не може розщеплювати цукор, що міститься в молочних продуктах) і непереносимість глютена (ваш організм зазнає труднощів із перетравленням білка, що міститься в пшениці).
Як лікувати: Якщо ви постійно відчуваєте дискомфорт після їжі, лікар Пасрича пропонує вести щоденник харчування. Це може допомогти вам відстежувати, які продукти викликають біль у животі. Після того, як ви визначите потенційні тригери, доктор Пасрича рекомендує поговорити з дипломованим дієтологом або лікарем, перш ніж виключати великі групи продуктів, щоб переконатися, що ви запобігаєте болю в животі, не втрачаючи при цьому основних поживних речовин.
Синдром роздратованого кишечника
Синдром подразненого кишечника — це стан, який викликає біль у животі, гази, здуття живота, діарею та запори. Люди з цим синдромом також можуть помітити, що симптоми погіршуються, коли вони перебувають у стані стресу.
Як лікувати: доктор Пасрича каже, що якщо ви відчуваєте біль у животі, і підозрюєте, що це СРК, найкраще звернутися до лікаря, який може підтвердити діагноз. Якщо у вас є цей стан, доктор Пасрича рекомендує приймати харчові добавки з клітковиною, такі як лушпиння насіння подорожника, щоб допомогти із запором. Дотримання дієти при СРК, яка фокусується на продуктах, які з меншою ймовірністю спричиняють біль у животі, також може полегшити симптоми.
Що ще може допомогти: вправи, каже Марк Піментель, доктор медицини, гастроентеролог. Це може здатися банальним, тому що вправи рекомендують допомагають для всього, але вправи насправді допомагають рухам кишечника. Однією з проблем СРК є те, що кишечник не дуже добре координується, і вправи — це те, що ви можете робити вдома, щоб допомогти.
Коли біль у животі є надзвичайною ситуацією
Слабкий біль у животі часто можна лікувати домашніми засобами, які експерти рекомендували вище. Але якщо у вас сильний біль у животі, кров у стільці або блювання кров'ю, важливо негайно звернутися до лікаря.
Деякі стани, такі як апендицит (який зазвичай починається з болю в середині живота) або закупорка камінням у нирках (яка викликає гострий біль у нижній частині живота), можуть вимагати хірургічного втручання та призвести до ускладнень, якщо не лікувати їх своєчасно.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы