Стало відомо, чи є безоплатною медична допомога для пацієнтів з COVID-19 та з підозрою на нього

21 декабря 2020

У тому випадку якщо з пацієнта вимагають гроші чи просять оплатити ліки, що включено до протоколу лікування, це є підставою звернутися з офіційною скаргою.
Медична допомога пацієнтів з COVID-19 та з підозрою на нього у стаціонарі, включно з ліками, є безоплатною. За це платить Національна служба здоров’я України. Лікарня, яка має договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з коронавірусом, отримала гроші, щоб купити все необхідне для допомоги пацієнту. І також виплатити доплати медикам.
 

Якщо з пацієнта вимагають гроші чи просять оплатити ліки, які входять у затверджений МОЗ протокол лікування, - це неправомірно. І є підставою звернутися з офіційною скаргою на сайт НСЗУ або за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.
 
Держава повністю оплачує допомогу тим пацієнтам, які лікуються від COVID-19 у стаціонарах лікарень. Також безоплатне для пацієнтів взяття мобільними бригадами матеріалів для тестування. В тариф на оплату послуг мобільних бригад включено виїзд мобільної бригади до пацієнта, здійснення забору матеріалу для тестування методом ПЛР та доставлення цього матеріалу в лабораторію. Сам тест також безоплатний. 
 

До безоплатного пакета послуг з лікування пацієнтів з  COVID-19 у медзакладах входить тестування на COVID-19, лабораторні та інструментальні дослідження, медична допомога відповідно до галузевих стандартів, киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідністю, медикаментозна терапія та знеболення за потреби та консультації лікарів інших спеціальностей.
НСЗУ також оплачує за спеціальним пакетом послуги екстреної медичної допомоги для пацієнтів з підозрою або підтвердженим коронавірусом. Так при критичному стані пацієнта, який супроводжується високою температурою чи утрудненим диханням - необхідно телефонувати до “швидкої”.

І далі вже бригада екстреної допомоги оцінюватиме стан здоров’я пацієнта та визначатиметься, чи потрібна госпіталізація. Якщо за висновком бригади пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та дадуть рекомендації щодо самоізоляції.
 
Загалом за допомогу пацієнтам з COVID-19 та підозрою на нього з квітня цього року НСЗУ виплатила 11,4 млрд грн. Витрати на ліки в середньому на одного пацієнта оплачуються НСЗУ із розрахунку від близько 500 грн за один день лікування пацієнта у легкому стані до понад 5 тис. грн за один день лікування пацієнта в умовах інтенсивної терапії. Однак ці тарифи можуть коливатися, тобто один пацієнт потребуватиме дорожчого лікування, інший - дешевшого. Все це передбачено у тарифі НСЗУ.
 

Залишок ліків для боротьби з COVID-19, які є в лікарнях, можна перевірити онлайн. Ця інформація є на сайті НСЗУ на дашборді “Інформація про залишки лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19”. Тож власники лікарень можуть  контролювати реальну ситуацію та впливати зі свого боку також на наявність тих чи інших ліків. 

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Росії заявили, що Софія Ротару продає свою московську квартиру (фото) 22 ноября 2024

У Росії заявили, що Софія Ротару продає свою московську квартиру, але є нюанс. Фото зсередини Уже місяць нерухомість ніхто не хоче купувати

США попереджали Україну про удар Росії експериментальною ракетою - CNN 22 ноября 2024

Росія має лише невелику кількість таких експериментальних ракет, вважають джерела видання.

Удар по Курщині: соцмережі повідомили про наслідки 22 ноября 2024

В момент атаки в командному пункті знаходився перший заступник командувача військ Ленінградського військового округу генерал-лейтенант Валерій Солодчук, стверджують джерела.

 

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше