МОЗ радить людям з автоімунними захворюваннями вакцинуватись, але з пересторогою. Тобто лікування та стадія захворювання можуть впливати на ефективність щеплення.
При аутоімунних захворюваннях високий ризик заразитися коронавірусною інфекцією. Таким пацієнтам рекомендують щеплюватися, тому що небезпека тяжкого перебігу хвороби вища за потенційний ризик загострення аутоімунних хвороб.
Відзначимо, що аутоімунні захворювання являються собою патологічні стани пов'язані з порушенням функціонування імунної системи людини, яка починає сприймати власні тканини, як чужорідні, та пошкоджувати їх.
При опитуванні 2860 дорослих із системними ревматичними захворюваннями, які отримали вакцину проти коронавірусу, було встановлено, що ризик виникнення серйозних побічних ефектів після щеплення у них не вищий, ніж у загальній популяції. Але в клінічних випробуваннях люди з аутоімунними захворюваннями не брали участь і даних про їхню вакцинацію поки що мало, тому самі пацієнти ставляться до щеплення насторожено.
Це пов'язано з тим, що частина пацієнтів з аутоімунними захворюваннями приймають імуносупресори для зняття симптомів хвороби. Ці препарати ослаблюють імунітет, і ефект від щеплення може бути ослаблений. Тому імуносупресори протипоказані протягом місяця до та після введення вакцини. Але скасовувати самостійно ліки не можна, це може зробити тільки лікар.
“Пацієнти, які проходять лікування препаратом "Ритуксимаб", повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату”, – радить МОЗ.
Найкраще робити щеплення під час ремісії або за низької активності захворювання. Чи вводити вакцину проти коронавірусу конкретного пацієнта, може вирішити тільки лікар після повної оцінки його стану.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы