Стало відомо, чи можуть сьогодні жінки обирати де спостерігати вагітність, та де народжувати

6 сентября 2023

Як і раніше, українки можуть обирати, де спостерігати вагітність та в якому пологовому будинку народжувати. Платить Національна служба здоров’я України. У 2023 році НСЗУ уклала договори із майже 700 медичними закладами за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” та із 300 - за пакетом “Медична допомога при пологах”. НСЗУ виплатила майже 425 млн грн за спостереження вагітності та понад 1,7 млрд грн за медичну допомогу при пологах. Попри це, пацієнтки можуть керуватись недостовірною інформацією. Тож розбиваємо міфи про вагітність та пологи. 


Стосовно ведення вагітності та пологів існує чимало міфів. Наприклад, досі декого можуть переконувати, що спостерігати вагітність, а потім і народжувати потрібно згідно з місцем або реєстрації, або проживання. Також існують міфи про УЗД - що за кожне ультразвукове дослідження потрібно платити. Так само і з аналізами для вагітних - іноді пацієнтку переконують, що треба зробити власним коштом у приватній лабораторії усі призначені лікарем обстеження. Інший міф - про обов’язкові доплати за ускладнені пологи чи реанімаційну палату. Наголошуємо: вся ця інформація не відповідає дійсності. Тепер офіційно. 
 
Здоров’я вагітної жінки та її майбутньої дитини завжди було і залишається пріоритетом Програми медичних гарантій. Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет медичних послуг.
 

Перелік безоплатних послуг при веденні вагітності в амбулаторних умовах:
  • динамічне спостереження за вагітністю з обстеженнями, консультаціями;
  •  усі необхідні лабораторні дослідження: від розгорнутого аналізу крові до досліджень на інфекції та віруси;
  •  інструментальні дослідження: УЗД із доплером, кольпоскопія, кардіотокографія, електрокардіографія тощо;
  •  профілактика несумісності крові матері та плода за допомогою антирезусного D імуноглобуліну;
  •  профілактика ускладнень та захворювань, консиліум у профільних спеціалістів при виявленні в плода ознак аномалій;
  • заняття  у “Школі відповідального батьківства” із залученням членів сім’ї до навчання.

Також відмічається, що пацієнтка не повинна платити ані за аналізи, ані за УЗД. У пакеті “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії передбачено щонайменше двічі. Звертаємо увагу, що УЗД можна зробити в тому ж медичному закладі, де пацієнтка спостерігає вагітність. Проведення УЗД в іншій лікарні за бажанням пацієнтки не входить до пакета. Також усі необхідні лабораторні дослідження (загальноклінічні, біохімічні, імунохімічні, аналізи на інфекції та віруси та ін.) покриваються Програмою медичних гарантій у тому ж медичному закладі, де пацієнтка спостерігає вагітність.
 
Крім того, жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. При цьому місце проживання чи прописки також не має значення. Достатньо звернутися у заклад, який уклав з НСЗУ договір на пакет “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Таких лікарень майже 700. З них 24 - це приватні.
 

Умови для того, аби спостерігати вагітність безоплатно наступні:
  •  за направленням лікаря первинної медичної допомоги, з яким укладена декларація;
  •  за направленням лікуючого лікаря;
  •  за самозверненням пацієнтки до акушера-гінеколога.
Тепер, щодо пологів. Національна служба здоров’я невтомно наголошує: пацієнтка, незалежно від того, чи відноситься вона до категорії внутрішніх переселенців, не має платити благодійні та інші внески при прийомі у пологове відділення. Пологи покриває Програма медичних гарантій. За кожні пологи лікарні платить держава в особі НСЗУ  понад 15 тис. грн, а за комплексні послуги для матері й немовляти – майже 20 тисяч. 
 
Отже, породілля (в тому числі - ВПО)  вільно обирає пологовий будинок, серед тих, які уклали договір з НСЗУ на медичну допомогу при пологах. А це понад 300 закладів по всій країні. Платити за послугу медичної допомоги при пологах не потрібно. Все необхідне - і ліки, і медичні вироби, і всі необхідні маніпуляції  - входять у безоплатний пакет послуг. 
 
Але акцентується! Породілля може обирати пологовий будинок, а не лікаря, з яким народжувати. Програма медгарантій покриває пологи з черговою акушерською бригадою.
 

За кесарів розтин, плановий або ургентний, пацієнтка не має платити.  Програма медичних гарантій покриває і неускладнені, і ускладнені види пологів, і плановий та ургентний кесарів розтин.
 
Якщо новонародженій дитині буде потрібна додаткова медична допомога  – інтенсивна терапія  та заходи з первинної реанімації та стабілізації стану тощо, то така допомога також входить у безоплатний перелік. А для складних неонатальних випадків передбачений окремий пакет неонатальної допомоги. 
 
За неправомірне вимагання сплати вартості спостереження вагітності чи пологів у лікарнях - залишається скарга НСЗУ. Оператор контакт-центру за номером 16-77 розповість, як це зробити.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Блогерка Юля Верба не на жарт розізлила українців новим відео з дитиною 11 января 2025

"Як ти могла?" Юля Верба не на жарт розізлила українців новим відео з дитиною Під записом з'явилося немало негативних коментарів

Дружина Віталія Білоножка показала його могилу 11 января 2025

У ялинкових гілочках, але без памʼятника: дружина Віталія Білоножка показала його могилу. Фото, відео Серце народного артиста України зупинилося рік тому

Трампу оголосили "вирок без покарання" 11 января 2025

Суддя побажав обраному 47-м президентом США Дональду Трампу удачі на другому терміні на посаді президента.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Романча Роман 5.0
Романча Роман

Отзывов: 1

тіні для очей  
тіні для очей

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше