Стало відомо, чи потрібно проходити перекомісію під час воєнного стану особам з інвалідністю

23 июня 2022

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. 


Згідно з чинним законодавством, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
 
У такому разі лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформлює направлення на МСЕК (форма 088/о).

Наголошується, що лікар, який оформляє направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта-внутрішньо переміщеної особи укладання декларації. Також лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини. 

Для того, аби спростити проведення медико-соціальної експертизи, урядом України прийнято постанову КМУ № 225, яка передбачає встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності у період дії воєнного стану, заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.

Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.
 
Крім того, на період дії воєнного стану, для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжено на період дії воєнного стану. 
Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Стало відомо, як отримати безоплатну допомогу людям з психіатричними захворюваннями 28 июня 2022

Наразі Програма медичних гарантій-2022 фінансується на 100% - медзаклади надають усі послуги, які були заплановані на цей рік. Пацієнти з психіатричними...

NASA перенесло запуск спутника CAPSTONE к Луне на 28 июня 28 июня 2022

Национальное управление по аэронавтике и исследованию космического пространства (NASA) США перенесло на 28 июня запуск к Луне миниатюрного спутника CAPSTONE. Это сделано для того, чтобы дать инженерам больше времени для проверки систем ракеты-носителя Rocket Lab Electron, которая будет использоваться в рамках данной миссии.

Адвокат задержанного за шпионаж белоруса сообщает, что тот сам пришел в СБУ 28 июня 2022

Адвокат утверждает, что его подзащитный обратился в СБУ, чтобы сообщить, что его хотят завербовать спецслужбы Беларуси, а его задержали и обвинили в шпионаже СБУ.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Liena 0.6
Liena

Отзывов: 1

Юнитфаб - Unitfab 0.7
Юнитфаб - Unitfab

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое