26 августа 2023
Напружена шия не тільки викликає дискомфорт, а й може позначатися на загальному самопочутті та працездатності.
На жаль, це трапляється дуже часто. Зазвичай страждають ті, хто за діяльністю змушений постійно працювати за комп'ютером. Проте люди самі собі шкодять. Так, замість того щоб напружувати лише пальці, що рухаються, намагаються працювати, залучаючи в процес ще м'язи плечей, рук, грудей.
За допомогою вправ, наведених нижче, ви зможете полегшити свій стан, навіть якщо ця напруга вже стала хронічною.
Шийні м'язи повинні працювати постійно протягом доби, тому що їх завданням є безперервне підтримування голови у вертикальному положенні.
Тому ці м'язи – одні з найміцніших м'язів людського тіла. Наприклад, бічні шийні м'язи зазвичай приймають за кістку через їх жорсткість.
При виконанні масажу прийміть таку позу, щоб ваші руки спиралися на поверхню. Для цієї мети підійде стілець або крісло з широкими підлокітниками, а можна лягти, поклавши подушки під руки.
Насамперед слід виконати головою обертальні рухи з боку на бік. Потім спробуйте промацати м'язи, які проходять під нижньою щелепою (над ключицею посередині шиї), роблячи це дуже обережно.
Можна постукати по них, щоб було легше виявити ті ділянки, які напружені більше за інших.
Бічна поверхня шиї можна терти у напрямку вгору-вниз.
Не рекомендується використовувати такі рухи, як пощипування, потряхування, постукування, оскільки ця частина тіла має занадто високий рівень чутливості.
Якщо ж ви спробуєте виконати і їх, зверніть увагу на відчуття, які при цьому з'явилися.
Тепер можете покрутити головою в різні боки, помічаючи, наскільки сильно відрізняється стан промасованої сторони шиї від тієї, яка не піддавалася масажу.
Для того, щоб досягти повної розслабленості м'язів, при поворотах голови відхиляйте її до стіни. У випадку, якщо ви не помітили будь-якої різниці, вам слід продовжити масаж, виконуючи його доти, доки відчуєте велику різницю у відчуттях.
Деколи буває важко розслабити шийні м'язи швидко і на це потрібно витратити близько півгодини.
Після того як ви зробите цей масажний рух, промасувавши обидві бічні сторони, переходьте до масажу шиї тепер уже з боку потилиці.
Круговими рухами, що промацують і розтирають, починайте рухатися від основи черепа, проходячи вздовж м'язів, що розташовуються по обидва боки шийних хребців.
Цю вправу можна виконувати, користуючись обома руками відразу, а можна лівою рукою масажувати правий бік шиї, а потім навпаки.
При цьому ви повинні охоплювати всю потиличну область, також стискаючи та енергійно промацуючи м'язи, що проходять уздовж шийного відділу хребта. Завершіть масаж стисканням та розтиранням з наступним постукуванням.
Мал. 1 Промацування шийних м'язів
Наступним буде виконуватися масаж нижньої щелепи.
Напружте її ненадовго і простежте, як поводяться при цьому шийні м'язи з боку потилиці.
Справа в тому, що якщо нижня щелепа надмірно напружена, то дана група м'язів теж починає відчувати напругу, а кровообіг у судинах голови негайно погіршується, що призводить до мігрені.
Отже, слід пам'ятати, що нижня щелепа не повинна напружуватися.
Розташуйте великі пальці рук під підборіддям, а інші - з боків по обидва боки і, притримуючи підборіддя руками, посувайте щелепою вгору-вниз. Потім, знявши руки, погладьте круговими рухами долонь надуті щоки. Потім, розслабивши їх, почніть робити рухи нижньою щелепою за допомогою рук.
Тепер відкрийте рот якомога ширше, так, щоб нижня щелепа наче впала б униз. Далі перед вухами знайдіть суглоби, які утримують щелепу, і обережно постукайте по них кінчиками пальців. Після виконаного ви зможете відчути болючість у цих місцях, хоча раніше про це й не замислювалися.
Саме ці напружені м'язи даються взнаки. Знову надуйте щоки і зверніть увагу на те, що напевно ви змогли надути їх сильніше, ніж попереднього разу. Знову промасируйте їх долонями, повільно погладжуючи.
Мал. 2 Масаж бічної поверхні шиї
Далі одну руку слід покласти на обличчя і через неї постукати по ньому, при цьому просуваючись від щоки до чола, а потім до другої щоки та підборіддя.
Намагайтеся використати всю долоню, і всі пальці повинні брати у цьому участь. Працюючи ними в такий спосіб, опишіть кілька кіл.
А потім знову зробіть рухи, змусивши рухатися нижню щелепу, допомагаючи руками.
Мал. 3 Масаж плечей: а – охоплююче погладжування, б – поздовжнє розминання
Потім можна промасувати плечі: ліве – правою рукою, і навпаки.
← Вернуться на предыдущую страницу
Анатоліч пройшовся по Волошину та інших втікачах, які вчать українців жити 11 января 2025
"Всі, хто сидять за кордоном, мають завалити їб*чку": Анатоліч пройшовся по Волошину та інших втікачах, які вчать українців жити Шоумен не стримував емоцій
Блогерка Юля Верба не на жарт розізлила українців новим відео з дитиною 11 января 2025
"Як ти могла?" Юля Верба не на жарт розізлила українців новим відео з дитиною Під записом з'явилося немало негативних коментарів
Білорусь протестувала блокування Youtube, TikTok і Telegram 11 января 2025
YouTube в РБ також блокували в новорічну ніч, коли на сервісі мало з'явитися привітання від Світлани Тихановської.