29 августа 2023
Ви можете бути "старші", ніж вказує ваш хронологічний вік, або деякі органи можуть бути більш дорослими, ніж інші, - у міру відомої як "епігенетичний вік".
Ожиріння пов'язане із значною кількістю проблем зі здоров'ям, включаючи резистентність до інсуліну, рак та інші, і тепер дослідники, можливо, виявили причину, чому. У той час як більшість ваших тканин і органів старіє з однаковою швидкістю, деякі фактори можуть призвести до прискорення старіння.
З цієї причини ви можете бути "старше", ніж вказує ваш хронологічний вік, або деякі органи можуть бути більш дорослими, ніж інші, - у міру відомої як "епігенетичний вік". Одним із таких факторів, пов'язаних із прискоренням епігенетичного старіння, є ожиріння, особливо в печінці.
У нових дослідженнях виявилося, що якщо ви страждаєте на ожиріння, ваша печінка може старіти швидше, ніж інші частини вашого тіла, наражаючи вас на ризик хронічних захворювань. При кожному додаванні 10 одиниць індексу маси тіла (ІМТ) епігенетичний вік печінки збільшується на 3,3 роки.
Ліпосакція не мала помітного впливу на вік печінки, навіть коли вона призводила до швидкої втрати ваги. Крім того, ожиріння не впливає на старіння в жирі, м'язах чи крові – тільки в печінці.
Стів Хорват, професор генетики людини та біостатистики в Лос-Анджеліській школі громадського охорони здоров'я в Каліфорнійському університеті та його колеги змогли виміряти точний епігенетичний вік зразків печінки з використанням «епігенетичного годинника», який розробив Хорват.
Вони ґрунтуються на метилюванні ДНК - процесі, при якому метильна група (один атом вуглецю, приєднаний до трьох атомів водню) додається до частини молекули ДНК.
Метилювання ДНК є важливою частиною нормальної функції клітин, дозволяючи клітинам «пам'ятати, хто вони і де вони були», та має важливе значення для регулювання експресії генів.
Метилювання ДНК також пригнічує гени для речей, яких ви не хочете, таких як вірусні та інші пов'язані з хворобою гени, а аномальне метилювання ДНК відіграє вирішальну роль у розвитку багатьох видів раку.
Причина, через яку ожиріння може прискорити старіння печінки, може бути пов'язана з основною причиною збільшення ваги та пошкодження печінки: з фруктозою.
Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що фруктоза завдає вашому тілу і печінці шкоди, багато в чому можна порівняти зі шкодою від споживання алкоголю.
На відміну від глюкози, яку можна використовувати практично в кожній клітині вашого тіла, фруктоза може метаболізуватися лише вашою печінкою, тому що вона є єдиним органом, який має транспортер для цього.
Так як майже вся фруктоза потрапляє в печінку, фруктоза в результаті заповнює та ушкоджує печінку так само, як і алкоголь та інші токсини. Фактично, фруктоза практично ідентична алкоголю щодо метаболічного хаосу, що вона викликає.
За словами доктора Люстіга, професора педіатрії Відділення ендокринології Каліфорнійського університету, фруктоза є «хронічною, залежною від дози токсином печінки». І так само, як алкоголь, фруктоза метаболізується безпосередньо в жир, а не клітинну енергію, як глюкоза.
Д-р Люстиг пояснив три подібності між фруктозою та побічним продуктом ферментації, етанолом (спиртом):
Фруктоза не тільки ушкоджує вашу печінку; це також провідна причина епідемії ожиріння як у дорослих, так і дітей. Щоб значно збільшити вагу, ви повинні спочатку стати стійким до лептину.
Лептин – це гормон, який допомагає вам регулювати апетит. Коли рівень лептину підвищується, він сигналізує вашому тілу, що ви наїлися, щоб ви перестали їсти.
Однак, оскільки ви стаєте все більш стійкими до впливу лептину, ви зрештою їсте більше. Багато людей із надмірною вагою також мають порушення здатності організму окислювати жир, що призводить до пригніченого стану. Тоді постає питання: що рухає цим основним процесом? Чому ви стаєте інсулін-резистентними в першу чергу?
Доктор Річард Джонсон є керівником нефрології в Університеті Колорадо і бере активну участь у клінічних дослідженнях. За останні 25 років більшість його досліджень (що фінансується Національними інститутами охорони здоров'я) зосереджена на фруктозі та пов'язаних з ожирінням захворюваннях.
Його гіпотеза полягає в тому, що ожиріння в першу чергу зумовлене споживанням занадто великої кількості рафінованого цукру, особливо фруктози, а не споживанням занадто великої кількості калорій та недостатнім фізичним навантаженням.
Дослідження доктора Джонсона ясно показує, що рафінований цукор (зокрема фруктоза) винятково ефективний для стійкості до лептину у тварин, і він дуже ефективний при блокуванні спалювання жиру.
Коли ви даєте фруктозу тваринам, вони втрачають здатність контролювати свій апетит, вони їдять більше і менше вправляються. Здається, фруктоза відіграє безпосередню роль у збільшенні ваги», - каже він.
Його дослідження також показують, що фруктоза впливає незалежно від даного механізму і викликає метаболічний синдром. У той час як фруктоза збільшує вагу через стандартний механізм стимулювання більшого споживання їжі та блокування спалювання жиру, навіть коли ви контролюєте споживання калорій, фруктоза може впливати на склад тіла.
Це відбувається тому, що коли ви їсте фруктозу, ви фактично генеруєте більше жиру в печінці для аналогічної кількості споживання енергії в порівнянні з іншими типами цукру... Наприклад, якщо ви обмежуєте тварину в калоріях, але даєте їй їжу з високим вмістом фруктози чи їжу з високим вмістом цукру, воно все одно набиратиме жир у печінці і все одно стане стійким до інсуліну.
За словами доктора Джонсона, фруктоза має два ефекти:
Людям, які страждають на надмірну вагу, діабет, гіпертонічну хворобу або приймають статинові препарати, було б розумно обмежити споживання фруктози приблизно до 15-25 г фруктози на день з усіх джерел.
Щодо здорових людей з нормальною вагою також буде корисно скоротити споживання фруктози, особливо з продуктів, що містять кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози або цукру, оскільки наслідки споживання цукру та кукурудзяного сиропу можуть мати ефекти, що накопичуються з часом.
Фрукти також містять фруктозу, але вони містять безліч корисних поживних речовин і антиоксидантів. Для людини, яка страждає на ожиріння, потрібно бути обережним, вживаючи в їжу фрукти, що містять фруктозу. Деякі фрукти, такі як лимони та лайми, містять мінімальну кількість фруктози і тому безпечні.
Інші фрукти, такі як грейпфрут, ківі та ягоди, також мають відносно низький вміст фруктози та високий рівень поживних речовин. Тим не менш, фруктові соки, сухофрукти і деякі фрукти, багаті на фруктозу (наприклад, груші, червоні яблука і сливи), слід їсти в невеликих кількостях.
Якщо у вас надмірна вага або ви страждаєте на ожиріння, на додаток до схуднення, ви можете зосередитися на тому, щоб включити в свій раціон більше продуктів, що захищають печінку. Першим кроком було б переконатись, що ви п'єте достатньо води, яка допоможе вивести з вашого організму токсини та відходи.
© Джозеф Меркола
← Вернуться на предыдущую страницу
Японію сколихнув потужний землетрус 27 ноября 2024
Підземні поштовхи виникли за 40 км від міста Канадзава префектури Ісікава. Коливання могли відчути близько 9,8 млн людей.
Росія визнала "прильоти" ATACMS і пообіцяла помсту 26 ноября 2024
Російські агресори вже "готують дії у відповідь" на атаки ЗСУ ракетами ATACMS у Курській області.
Oppo представила смартфони Reno13 і Reno13 Pro - до 1 Тбайт пам'яті та Dimensity 8350 26 ноября 2024
Oppo представила смартфони Reno13 і Reno13 Pro - до 1 Тбайт пам'яті та Dimensity 8350