16 августа 2023
Навіть при мінімальній кількості сну можна добре виспатися та відновити сили.
В сучасному шаленому ритмі життя не завжди вдається добре виспатися. Але постійний «недосип» дуже шкідливий для нашого здоров’я, продуктивності та якості життя. Бути регулярно втомленими та виснаженими не дуже хочеться, а часу на нормальний восьмигодинний сон досить часто бракує. За статистикою, у світі хронічні проблеми зі сном мають 20% дорослого населення. В Україні ця цифра у зв’язку з постійними стресами та тривогами значно вища. Але вчені та лікарі віднайшли способи, щоб посприяти вирішенню проблеми та позбутися втоми при нестачі якісного сну. Як же відновити сили та бадьорість навіть при регулярному недосипанні – читайте далі.
Сон – це фізіологічний процес, що дуже важливий для людини. Оскільки під час сну організм відпочиває та відновлює свої сили, а також в мозку відбуваються процеси систематизації інформації, спожитої за день.
Та це не значить, що виникнуть всі ці неприємні проблеми, якщо ви не досипатимете. Адже наш організм здатен до відновлення та саморегуляції, тому активно допомагає нам у тому, з чим ми самостійно не можемо впоратися.
Зараз медики рекомендують спати до 9 годин на добу і лягати до 23:00. А щоб перевірити, чи завжди було так, потрібно заглибитися в історичне минуле.
Згідно досліджень генетиків, вид сучасних людей формувався 300 тис. років, ми походимо від мисливців-збирачів, що були кочівниками. Спосіб життя наших пращурів був дуже активний, оскільки вони не мали постійного житла, їм постійно доводилося захищатися від хижаків. Тому про нормальний нічний сон не йшлося.
Із розвитком цивілізації змінилися також норми сну. У Середньовічній Європі люди спали двічі на ніч, оскільки у родині було одне ліжко, а в помешканні з людьми нерідко жила худоба. Тому спали у два етапи: до опівночі і потім лягали знову під ранок.
І навіть у деяких країнах зараз не всі дотримуються звичного графіка сну. Наприклад, в Іспанії є сієста – післяобідній сон, коли люди сплять по півтори години після обіду.
Це свідчить про те, що ми цілком можемо відрегулювати графік свого сну, щоб наш організм відпочив та набрався сил. Навіть тоді, коли за ніч нам доводиться прокидатися по кілька разів через тривогу.
Аби допомогти організмові побороти постійне відчуття втоми та розбитості при хронічному недосипанні, є кілька простих порад від спеціалістів.
← Вернуться на предыдущую страницу
Переможниця "Холостяка" Бєлєнь відреагувала на критику Терена її висловлювання про мову 12 января 2025
Переможниця "Холостяка" Бєлєнь відреагувала на критику Терена її висловлювання про мову
У Німеччині сформують дивізію тероборони 12 января 2025
Основне завдання нової дивізії – охорона ключових об'єктів інфраструктури та військових вузлів на території Німеччини у разі кризи чи збройного конфлікту.
Іран пропонує дружбу країнам, на які зазіхає Трамп 12 января 2025
Пропозиція з'явилася після того, як Дональд Трамп озвучив претензії на території низки країн.