Фахівці розповіли про ознаки дефіциту йоду - чим це загрожує

27 ноября 2020

Йод — важливий мінерал, який щитовидна залоза використовує для синтезу гормонів щитовидної залози. Ці гормони допомагають контролювати ріст клітин, відновлювати пошкоджені, а також підтримувати метаболічні процеси [1].

Дорослим у середньому потрібно 150 мікрограмів (мкг) йоду в день. Вагітним і жінкам під час грудного вигодовування необхідно не менше 200 мкг йоду на добу. Чоловікам — до 300 мкг на добу [2].

Вам будет интересно: У СПИДа теперь лицо женщины и ребенка: что можно сделать? Адреналин: борись или беги

 

У яких продуктах міститься йод

Найбільше йоду міститься в рибі, яйцях, горіхах, м’ясі, хлібі, молочних продуктах, морських водоростях. Однак, у країнах, де ґрунт бідний на йод, продукти харчування містять недостатню кількість йоду. За оцінками дослідників, третина людей у ​​всьому світі відчувають дефіцит йоду [3]. Серед них — жителі Європи та України. Тому тема дефіциту йоду для нашої країни — не данина моді, а реальна проблема.

Ознаки та симптоми дефіциту йоду

1. Збільшення щитовидної залози (зоб). Це найбільш частий симптом йодної недостатності. Коли в нашому організмі мало йоду, щитовидна залоза не може виробляти достатню кількість гормонів. Тому вона починає працювати ще старанніше, щоб заповнити гормональний дефіцит. У результаті прискорюється ріст і розмноження клітин щитовидки, що і призводить до утворення зобу. Якщо такий стан не лікувати, це може призвести до повного ураження щитовидної залози [4].

2. Збільшення ваги. Несподіване погладшання — ще одна ознака йодної недостатності. Набір ваги пов’язаний з тим, що гормони щитовидної залози допомагають контролювати швидкість метаболічних процесів, тобто перетворення їжі в енергію та тепло [5]. При низькому рівні гормонів щитовидної залози тіло спалює менше калорій у стані спокою. Відтак набагато більше калорій відкладається у вигляді жиру.

3. Втома і слабкість. У дослідженнях показано, що майже 80% людей з низьким рівнем гормонів щитовидної залози на тлі дефіциту йоду почуваються млявими та слабкими [6]. Організму не вистачає йоду для виробництва енергії, звідси і постійне відчуття втоми.

4. Випадіння волосся. Гормони щитовидної залози допомагають контролювати ріст волосяних фолікулів. При нестачі йоду в раціоні та зниженні вироблення гормонів щитовидки фолікули перестають відновлюватися, тому волосся рідшає [7].

5. Сухість та лущіння шкіри. Цей симптом також обумовлений неcтачею гормонів щитовидної залози, які сприяють регенерації клітин шкіри. Крім того, гормони щитовидної залози допомагають організму регулювати потовиділення. Люди з низьким рівнем гормонів щитовидної залози, як правило, менше пітніють. Це посилює сухість шкіри [8].

6. Постійне відчуття холоду. Якщо ви часто мерзнете, слід перевірити рівень гормонів щитовидної залози. А також задуматися про те, чи достатньо йоду надходить у ваш організм. Зниження рівня гормонів щитовидної залози призводить до уповільнення метаболічних процесів. Тому люди з гіпофункцією щитовидки постійно мерзнуть [9].

7. Уповільнення серцевого ритму та запаморочення. Брадикардія, яка може супроводжуватися запамороченнями та спричиняти зомління, — ще один симптом дефіциту йоду в організмі [10].

8. Зниження здатності до навчання та погіршення пам’яті. Без достатньої кількості йоду та гормонів щитовидки сповільнюється розвиток гіпокампу — відділу мозку, що відповідає за довготривалу пам’ять [11].

9. Порушення розвитку плоду під час вагітності. Дефіцит йоду у вагітної може викликати серйозні побічні ефекти, особливо для дитини. Найсерйознішими наслідками є затримка росту та розвитку мозку плоду [12].

10. Рясні або нерегулярні менструації. Як і більшість симптомів дефіциту йоду, цей також пов’язаний із низьким рівнем гормонів щитовидної залози [13].

Як уникнути дефіциту йоду?

Одразу відкиньте думки про використання звичайного медичного йоду. Цей засіб зовсім не призначений для прийому всередину. Як мінімум від цього не буде користі, тільки — плями від йоду.

Вживайте більше «морської» їжі. Якщо вам пощастило жити біля моря, то боротьба з дефіцитом йоду буде легкою та приємною. Достатньо лише збільшити в раціоні кількість морської риби, морепродуктів та водоростей.

Але так пощастило далеко не всім. Більшість українців щодня споживають лише 40–80 мкг йоду на добу. Найбільш несприятлива ситуація у Західній Україні та Чернігівській області: в цих регіонах споживання йоду найменше [14]. Тому жителям більшості регіонів нашої країни потрібні інші джерела йоду.

Використовуйте йодовану сіль. Цей засіб входить в програму боротьби з дефіцитом йоду в багатьох країнах світу. Сьогодні йодована сіль доступна і в Україні, але це не вирішує проблему: за останні роки ситуація тільки погіршилася. Імовірно, це пов’язано з недотриманням правил додавання йодованої солі в їжу. Адже солити треба вже готові страви, оскільки йодид калію розпадається під впливом високої температури.

Крім того, багато людей змушені обмежувати вживання солі. Серед них ті, хто мають підвищений артеріальний тиск, захворювання нирок, вагітні.

Вживайте дієтичні добавки. Схоже на те, що в умовах хронічної нестачі йоду в продуктах харчування це єдиний надійний і швидкий шлях позбутися проблеми дефіциту цього мікроелемента. Але треба ретельно підійти до вибору такого засобу.

Як обрати дієтичну добавку для боротьби з дефіцитом йоду?

Головне — вибрати якісний продукт, до складу якого включені натуральні компоненти. Відомо, що одним з найкращих джерел органічного йоду є бурі водорості. Ці водорості здобувають в Атлантичному та Тихому океані. Сучасні технології дозволяють «спаковувати» ці величезні рослини довжиною до півтора метра у маленькі капсули чи таблетки. Залишається тільки приймати їх регулярно.

КЕЛП: що це таке і з чим його їдять?

Келп — загальна назва бурих водоростей. Таку ж назву має продукт компанії «Healthyway Production, Inc» (США). Для створення цього органічного продукту водорості здобувають у природних умовах. Потім промивають, висушують та подрібнюють, перетворюючи в порошок.

КЕЛП виробляють у таблетках (капсулах), і кожна з них містить добову норму органічного йоду — 150 мкг.

КЕЛП містить йод в хелатній формі, тобто такій, яка легко засвоюється. Під час прийому КЕЛП до організму потрапляє не тільки необхідна кількість йоду, а й інші мікро- та макроелементи, вітаміни, рослинні кислоти та полісахариди.

КЕЛП забезпечує багато важливих ефектів:

  • має антибактеріальну й антиоксидантну дію;
  • нормалізує роботу та відновлює гормональний фон щитовидної залози;
  • зміцнює імунітет і активує захисні властивості організму;
  • поліпшує обмінні процеси;
  • позитивно впливає на рівень холестерину крові та серцево-судинну систему;
  • поліпшує стан шкіри, волосся та нігтів;
  • нормалізує роботу кишечника завдяки наявності у складі полісахаридів;
  • поліпшує інтелектуальну діяльність і пам’ять;
  • захищає від руйнівної дії радіації завдяки поліфенолам.

КЕЛП рекомендований як джерело йоду для профілактики захворювань йододефіцитних станів (захворювань щитовидної залози). Лікарі призначають його для поліпшення інтелектуального та фізичного розвитку.

Захист від негативних факторів довкілля, дії радіації — це те, чого потребують багато людей в сучасних реаліях. Особливо це стосується України. І це також входить до завдання КЕЛП.

КЕЛП рекомендований для поліпшення здоров’я волосся, зубів і нігтів. Тренд нашого часу — мати природний здоровий вигляд. Це неможливо без гладенької шкіри, блискучого волосся, здорових зубів і нігтів. Косметичні інновації можуть лише відполірувати здорову зовнішність, але вони не здатні її створити, якщо організм потерпає від нестачі мікроелементів і гормонів. Регулярний прийом КЕЛП допоможе вирішити цю проблему.

Добра новина для вегетаріанців: КЕЛП не містить продуктів тваринного походження, тому його можна приймати без побоювань порушити свої життєві принципи.

Як приймати КЕЛП?

КЕЛП рекомендовано приймати дорослим та дітям старше 12 років по 1 таблетці в день. При цьому слід запивати таблетку великою кількістю води. Оптимальна тривалість прийому КЕЛП — 6 місяців. Це дозволить досягти всіх згаданих вище корисних ефектів.

Якщо ви маєте захворювання щитовидної залози, вагітні, або вигодовуєте дитину грудним молоком, необхідно додатково проконсультуватися з лікарем.

І не забувайте: прийом дієтичних добавок не замінить повноцінного харчування!

 

www.likar.info

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

На Netflix вийшов довгоочікуваний другий сезон "Гри в кальмара": деталі 27 декабря 2024

На Netflix вийшов довгоочікуваний другий сезон "Гри в кальмара": деталі Другий сезон пропонує ще більше емоцій, напруги та несподіваних поворотів, герої поринають у світ гри, яка змінює долі

Дрон РФ знову залетів на територію Румунії 27 декабря 2024

Безпілотник порушив румунський повітряний простір на відстані до 6 кілометрів углиб країни.

Instagram та Facebook наповняться користувачами, яких згенерує ШІ 27 декабря 2024

Instagram та Facebook наповняться користувачами, яких згенерує ШІ

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Во многом.... 0.1
Во многом....

Отзывов: 1

Хороший роддом 5.0
Хороший роддом

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше