Високий кров'яний тиск може спричинити серйозну хворобу або навіть смерть, якщо не слідкувати за цим симптомом. Нові дослідження показують, що зниження артеріальної гіпертензії може навіть подовжити ваше життя.
Згідно з експериментом, що було здійснено фахівцями Університета Ліверпуля у Сполученому Королівстві у співпраці з Інститутом трансляційної медицини у Швейцарії та Гарвардською медичною школою, гіпертонія є основною причиною інсульту, інфаркту, захворювань нирок та інших проблем, які можуть призвести до смерті.
Ось що вам потрібно знати про гіпертонію.
Що таке гіпертонія
Про наявність гіпертонії свідчать показники ктивності серця. Верхнє число, яке називається систолічним артеріальним тиском, є тиском від скорочення лівого шлуночка серця. Нижнє – діастолічний артеріальний тиск, вимірює розслаблення лівого шлуночка серця.
Нормальний артеріальний тиск – це систолічний тиск менше 120 мм рт. ст., а діастолічний – менше 80 мм рт. ст.. Виражається так: 120/80. Підвищений кров’яний тиск – це систолічний тиск від 120 до 129 і діастолічний тиск менше 80. Високий кров’яний тиск або гіпертонія – це систолічний тиск, що дорівнює або перевищує 130, або діастолічний тиск дорівнює або перевищує 80.
Артеріальний тиск понад 180/120 мм рт.ст. вважається невідкладною гіпертонією. Потрібно негайно викликати медичну допомогу.
Як дізнатися, що у вас гіпертонія
Єдиний спосіб дізнатися, чи є у вас гіпертонія, – регулярно вимірювати артеріальний тиск.
Фахівці рекомендують перевіряти артеріальний тиск, починаючи з 18 років. Особливо це потребує уваги, якщо у вас є фактори ризику, такі як куріння, гіподинамія, нездорове харчування, ожиріння або інші захворювання.
Люди старше 40 років повинні перевіряти артеріальний тиск принаймні раз на рік, додають у клініці. Якщо у вас гіпертонія, ваш лікар може порадити проходити обстеження частіше.
Симптоми гіпертонії
За даними Американської кардіологічної асоціації, такі прояви, як нервозність, пітливість, проблеми зі сном або почервоніння обличчя, не є симптомами гіпертонії.
"Високий кров’яний тиск не викликає головного болю чи кровотечі з носа, за винятком випадків гіпертонічного кризу, невідкладної медичної допомоги, коли артеріальний тиск становить 180/120 мм рт.ст. або вище", — кажуть фахівці асоціації.
Якщо ваш артеріальний тиск незвично високий І у вас головний біль або кровотеча з носа, і ви погано себе почуваєте, зачекайте п’ять хвилин і повторіть перевірку тиску. Якщо ваші показники залишаються на рівні 180/120 мм рт.ст. або вище, зателефонуйте у "швидку".
Як запобігти гіпертонії
Ризики розвитку первинної гіпертензії наступні:
сімейний анамнез,
похилий вік,
ожиріння,
дієта з високим вмістом солі,
вживання алкоголю та відсутність фізичної активності
Нагадаємо, Україна лишається одним зі світових лідерів з кількості серцево-судинних захворювань, що є основною причиною смертності серед громадян.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы