Фахівці інституту ім. Шалімова передаватимуть досвід операцій із трансплантації в регіональних клініках

6 января 2022

Фахівці Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова готові впроваджувати досвід координації та проведення операцій із трансплантації органів у регіональних клініках, повідомив трансплант-координатор інституту Володимир Шелест.
 
"Фахівці інституту часто виїжджають до регіонів із невеликими конференціями, на яких і представляють свій досвід у сфері трансплантології. Це завжди мультидисциплінарна група: трансплантологи, анестезіологи, трансплант-координатори, фахівці функціональної діагностики", - розповів він.
 

Водночас Шелест зазначив, що "регіональні медики готові до проведення таких операцій, можна сказати, поки що тільки "морально", та й то не всі, багато хто ще побоюється".
 
"Технічна база у великих містах практично допускає проведення операцій з трансплантації деяких органів, але не всіх, оскільки трансплантації - це високотехнологічні операції, що потребують спеціального обладнання. Ще необхідні знання і досвід, а для цього потрібен час", - сказав він.
 

Також експерт резюмував, що регіональні медики ще не можуть самостійно здійснювати трансплантації.
 
Як повідомлялося, з початку 2021 року станом на середину грудня 2021 року українські клініки здійснили 297 трансплантацій органів дорослим пацієнтам, зокрема 160 посмертних.
Крім того, у 2021 році було виконано 36 трансплантацій дітям, зокрема 27 трансплантацій нирки, сім - печінки та два – серця.
За словами директора Центру трансплант-координації (ЦКТ) Міністерства охорони здоров'я Дмитра Коваля, нині трансплантація в Україні проводиться у рамках пілотного проєкту МОЗ, у якому беруть участь 26 клінік. Водночас за словами Коваля, активними учасниками проєкту є 10-12 клінік, інші виконали одну-дві трансплантації.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Huawei представила смартфон Mate 80 Pro Max Wind Edition з сильно виступаючими камерами та вентилятором 21 марта 2026

Компанія Huawei поповнила асортимент серії смартфонів Mate 80 новою моделлю Mate 80 Pro Max Wind Edition. Від раніше випущених моделей Mate 80, Mate 80 Pro, Mate 80 Pro Max та Mate 80 RS Master Edition новинка вирізняється наявністю вбудованого вентилятора. Попередні замовлення на смартфон в Китаї вже приймаються. У продажу він очікується з 23 березня.

Як харчуватися, щоб запобігти швидкому старінню організму 21 марта 2026

Не хочете рано старіти? Тоді подумайте про свій раціон.

Жінки все частіше обирають гібриди та компактні SUV 21 марта 2026

Жінки все частіше обирають гібриди та компактні SUV

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Чиньба Олег 5.0
Чиньба Олег

Отзывов: 1

Leo-shop  
Leo-shop

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше