32-річна Стейсі Босс розповіла, що деякий час не звертала уваги на пляму на правому великому пальці, поки її майстер манікюру не виявила це в листопаді 2019 року та відмовила їй у послузі, закликавши піти до лікаря.
Про це пише New York Post.
“Я була дуже збентежена”, — зізналася власниця звукозаписної компанії. “Я нічого не знала про те, як рак шкіри (меланома) може бути в нігті. Це було жахливо”.
Спочатку жінка подумала, що це синець під її накладними нігтями.
“Я просто звикла до цього синця, і лише коли хтось вказав на нього, це був шокуючий для мене момент”, — пояснила вона.
Жінка відвідала свого лікаря первинної медичної допомоги, перш ніж її направили до дерматолога, який діагностував у неї піднігтьову меланому — рідкісний вид раку шкіри під нігтем.
Згідно з даними Американської академії дерматологічної асоціації, захворювання можна вилікувати, якщо його виявити на ранній стадії, але меланома може бути смертельною, якщо її діагностувати занадто пізно.
Згідно з даними дерматологічної асоціації, меланома нігтя часто проявляється у вигляді темної смуги в нігтьовому ложі, розщепленого нігтя, піднятого нігтя або горбка під нігтем — симптоми, за словами Босс, які вона відчувала.
“Це було схоже на смугу, наче хтось позначив мій ніготь перманентним маркером від кутикули до верху”, — описала Босс.
Вона сказала, що смуга продовжує рости вгору на її нігті великого пальця. “Він був тонким і худим, ніби хтось зробив на ньому слід. Наприкінці це виглядало як смайлик завдяки тіні лінії, вм’ятині та тому місці, де росте кутикула”, — додала жінка.
У березні Босс видалили ніготь і частину кістки, пройшовши біопсію нігтьового ложа. Вона пояснила, що її остаточний діагноз затримався через пандемію коронавірусу.
Їй необхідно провести додаткові тести, щоб переконатися, що меланома не поширилася на інші частини її тіла, як-от лімфатичні вузли.
Вона описала видалення як “полегшення”, визнавши, що відчувала, що з нею щось не так, ще до того, як їй поставили діагноз.
Остаточний діагноз затримався через пандемію коронавірусу. Фото: Kennedy News and Media
Однак у всьому цьому є трохи позитиву — жінка стверджує, що вона отримує знижку на свій французький манікюр шелак, тому що у неї на один ніготь менше.
Вона також сподівається підвищити обізнаність про цей тип меланоми, закликаючи інших звертати увагу на подібні зміни на тілі, особливо на нігтях.
“Мій майстер, можливо, врятувала мені життя, вона добре навчена і була дуже обізнана, більше ніж я”, — сказала Босс.
Босс — не єдина людина, якій поставили такий діагноз — у 2019 році чиказька королева краси виявила подібне відкриття.
Кароліна Яско сказала, що помітила тонку чорну лінію також на своєму нігті великого пальця. Вона звернулася до лікаря через інфекцію, і їй призначили біопсію.
Її нігтьове ложе було видалено. Пересадка шкіри, взята з її паху, була використана для пальця.
Довідково: Меланоцити — клітини, що виробляють пігмент (колір) шкіри, що надає їй засмагу. Вони перебувають у найглибшому шарі епідермісу, розташованому безпосередньо над дермою.
Коли здорові меланоцити змінюються і виростають, утворюючи ракову пухлину, починається меланома. Ця пухлина є злоякісною та може поширюватися на інші частини тіла, чим вона є дуже небезпечною.
Коли все в нормі, здорові нові клітини шкіри «штовхають» старі до поверхні, де вони гинуть та з часом відпадають. Проте, у випадку пошкодження ДНК, клітини можуть почати неконтрольовано рости, формуючи ракову пухлину.
Невідомо, що саме пошкоджує ДНК клітин шкіри та призводить до меланоми. Вчені припускають, що це поєднання екологічних та генетичних чинників. Проте, вважається, що основною причиною меланоми є вплив ультрафіолету на шкіру.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы