Нове дослідження показало, що вид раку у чоловіків і жінок частково залежить від того, де на тілі розташований жир.
Про це пише nypost.com.
Щоб дослідити зв'язки між раком та ожирінням у чоловіків і жінок, дослідник з Упсальського університету в Швеції Раск-Андерсен та інші науковці звернулися до Британського біобанку, біомедичної бази даних з генетичною інформацією та інформацією про здоров'я понад півмільйона учасників по всій Великій Британії.
Величезна база даних також містить інформацію про розподіл жиру в тілах учасників та історії їхнього раку.
"Важливим аспектом ризику захворювань, пов'язаних з ожирінням, є розподіл жиру в різних частинах тіла", - сказала співавторка Аса Йоганссон з Упсальського університету. "Жир, що зберігається в ділянці живота, вважається більш патогенним порівняно з підшкірним жиром. Крім того, відомо, що кількість жиру, що зберігається у різних відділах, а також частота більшості видів раку різняться у чоловіків та жінок".
Серед своїх висновків дослідницька група виявила, що всі типи раку, крім раку мозку, шийки матки та раку яєчок, пов'язані з ожирінням.
Було виявлено, що чоловіки з ожирінням схильні до більш високого ризику раку молочної залози, гепатоцелюлярної карциноми та нирково-клітинної карциноми. Для жінок з ожирінням найвищі ризики були пов'язані з раком жовчного міхура, раком ендометрію та аденокарциномою стравоходу.
І з точки зору розподілу жиру в порівнянні з його накопиченням, у чоловіків і жінок були різні ефекти при колоректальному раку, рак стравоходу і печінки.
У чоловіків накопичення жиру в організмі було пов'язане з високим ризиком розвитку гепатоцелюлярної карциноми, але у жінок такого зв'язку немає.
І, на відміну від чоловіків, жінки з більшою часткою жиру в області живота мали вищий ризик плоскоклітинного раку стравоходу.
"Ми були здивовані, побачивши різницю у впливі ожиріння на ризик розвитку раку не лише між чоловіками та жінками, а й між жінками у пост- та пременопаузі", — сказала Йоганссон. "Найпримітне, що ожиріння є фактором ризику раку молочної залози лише після менопаузи, ймовірно, через зміну вироблення естрогену у зв'язку з менопаузою", - додала вона.
Автори зазначають, що показники ожиріння, що ростуть, роблять їхнє дослідження особливо актуальними.
"Заходи щодо запобігання та скорочення випадків ожиріння та надмірної ваги мають високу мотивацію. Однак важливо враховувати, що зниження ваги не усуває ризику розвитку раку. Як і раніше, існує безліч індивідуальних факторів ризику, які мають значно більший вплив на певні види раку, такі як куріння при раку легень і вплив сонця при раку шкіри", — сказав Раск-Андерсен.
Нагадаємо, у 27-річної дівчини діагностували рак кишківника. Стало відомо, який симптом її змусив звернутися до лікаря.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы