15 августа 2024
Які пластичні операції найчастіше роблять українці під час війни? Чому чоловіки значно рідше, ніж жінки, звертаються до хірургів? Що в собі змінили Юлія Тимошенко, Слава Камінська, Іванна Плантовська та інші українські знаменитості? Про це та багато іншого в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA розповів завідувач відділення пластичної хірургії в Центрі сучасної пластичної та оперативної хірургії в одній зі столичних клінік Віталій Орел.
Під час повномасштабного вторгнення чоловік пішов добровольцем на війну та два роки захищав нашу країну від російських окупантів. Сьогодні Віталій повернувся до своєї улюбленої професії, яка стала його терапією під час лікування після серйозного поранення на фронті. Нам вдалось поспілкуватися з лікарем-захисником України та спростувати найпопулярніші міфи про пластику.
– Віталію, назви топ-3 найпопулярніших звернень від пацієнтів. Що найчастіше вони хочуть у собі змінити?
– Найчастіше – це обличчя, пластика повік, грижові випинання, коли нависають повіки, підтяжка обличчя, груди – збільшення/зменшення, ліпосакція і пластика живота. Після вагітності й народження дитини, наприклад, іде провисання шкіри, тому потрібна пластика.
– А в чому феномен пластичних хірургів, які роблять операції неякісно?
– Звичайно, про колег я погано не говоритиму. Ми всі працюємо в одній галузі, тому треба ставитися з розумінням до тієї чи іншої ситуації. Але причиною може бути брак досвіду. Буває навіть, що деякі пластичні хірурги-початківці знижують ціни й надалі заманюють пацієнтів суттєвими знижками. Не відкидаємо також і недбалого ставлення до процедури, навіть після операції.
– Як ти думаєш, чому чоловіки комплексують звертатися до пластичного хірурга?
– Це те саме, що з косметологами. Чоловіки зазвичай не ходять до бʼюті-фахівців, хоча теж мають дерматологічні проблеми, проблеми зі шкірою. Саме через певні стереотипи соціуму, що чоловік не повинен мати гарний вигляд, а задовольнятися своїми можливостями й приймати те, що заклала природа. Не більше.
– Яку найпопулярнішу послугу замовляють чоловіки у пластичного хірурга?
– Особисто в мене це або пластика повік, коли вже в чоловіка виникає настільки велике нависання, від чого навантажується око, і майже втрачається зір. Пацієнт фізично не може з цим ходити. Або коли просять зробити ліпосакцію, коли живіт турбує і заважає адекватному життю.
– Якщо говорити про збільшення грудей, я правильно розумію – ціна залежить від розміру імпланта?
– В принципі, розмір не впливає на ціну, якщо до 450 мілілітрів. Але я великі імпланти намагаюся не ставити, адже це навантаження на плечовий пояс, і надалі виникають проблеми з поставою.
– Який розмір хочуть пацієнтки найчастіше?
– Ідеальний, мабуть, другий-третій. Але, звичайно, деякі дівчатка з третім розміром грудей просять пʼятий. Імплант ставлять під великий грудний м'яз, щоб він притискався і утримувався. Груди з віком опускаються. Якщо ставити під залозу, то вони ще швидше просідають через вагу імпланта. А так м'яз утримує імплант, і за рахунок цього груди набагато повільніше просідають.
– Давай розвіємо деякі міфи. В літаку можуть вибухнути грудні імпланти, правда?
– Не можуть, ніяк.
– Кожні 10 років треба замінювати імпланти?
– Раніше так, це було актуально десь у 2000-2005 роках, коли імпланти тільки розвивалися. Якщо ми говоримо про хороших виробників, то вони дають пожиттєву гарантію.
– Імпланти витікають?
– Нікуди не втікають і не витікають (сміється). З тієї причини, що витікають лише сольові. Це коли в імплантах капсула, а всередині – фізіологічний розчин. Зараз наповнюють спеціальним гелем. Тому навіть якщо ми розріжемо капсулу, то сам імплант зберігає свою форму, має ефект пам'яті й нікуди не дівається, стоїть на місці.
– Давай трохи дамо субʼєктивну оцінку можливих хірургічних маніпуляцій нашим медійним людям. От для прикладу, що ми бачимо й припускаємо щодо співачки Слави Камінської?
– Не відкидаю підтяжку брів, пластику повік, підтяжку обличчя, шиї.
– Це кругова підтяжка, так?
– Кругова включає лобну ділянку. А лобну я у Слави не бачу. Найімовірніше, було дві третини – середня і нижня. Також можемо припустити пластику шиї. Бо зазвичай, якщо вже йде розріз, то чому одночасно не підтягнути шию, якщо все одно ти доходиш до цієї ділянки? Бачу ринопластику, зміни об'ємів обличчя.
– А Юлія Тимошенко?
– Тут могла бути виконана верхня блефаропластика, тобто попрацювали на повіках. Можна подумати про підтяжку обличчя загалом, змінилися об'єми обличчя.
– Іванна Плантовська – скандальна ексречниця ДПСУ – чи робила маніпуляції з обличчям?
– Насамперед згадуємо про косметологію обличчя загалом, не тільки саме губ. Зміни погляду є, тобто можна припустити так звані лисячі очі, коли йде латеральна підтяжка. Тоді змінюється сам погляд, також піднімається латеральна частина брів. Крім того, я бачу видалення грудочок Біша. Ну і ліпосакцію підборіддя – зміни яскраво виражені.
Окрім того, змінювали свою зовнішність Микола Тищенко, Світлана Лобода, Ганна Герман, Аліна Гросу та інші українські зірки. Детальніше про це дивіться на відео OBOZ Life.
Читайте також на OBOZ.UA інтерв'ю з колишньою шеф-редакторкою ТБ Льолею Боравльовою – про залаштунки популярних шоу й те, чому екстрасенси насправді – шарлатани-мільйонери.
Ще на OBOZ.UA – інтерв'ю з найсексуальнішою поліцейською України Людмилою Мілевич – куди зникла і що вона робить на фронті.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Печерському районі Києва сталася бійка зі стріляниною: одна людина загинула 24 ноября 2024
У Печерському районі Києва сталася бійка зі стріляниною: одна людина загинула. Відео Також двоє людей отримали поранення
Обіцяну Канадою систему NASAMS доставили в Україну 24 ноября 2024
Міністр оборони країни Білл Блер заявив, що система, за яку Оттава пообіцяла заплатити, вже "в руках українців".
Топ-6 продуктів, які сприяють закупорюванню артерій 23 ноября 2024
Артерії — це життєво важливі "трубопроводи" нашого організму, які доставляють кров, кисень і поживні речовини до кожної клітини. Але певні продукти можуть поступово спричиняти їхнє закупорювання, збільшити ризик серцевих нападів та інших серцево-судинних захворювань.