У МОЗ пояснили, хто має виписувати пацієнту е-рецепт на антибіотики

18 августа 2022

Нам відомо, що з 1 серпня українські лікарі почали працювати з функціоналом виписки електронних рецептів на антибіотики. Зокрема, така можливість стала доступною і для фахівців спеціалізованої медичної допомоги – на амбулаторному рівні та в умовах стаціонару.

МОЗ нагадує, що при наданні спеціалізованої медичної допомоги (як під час амбулаторного лікування, так і в умовах стаціонару) виписувати електронний рецепт на антибіотик повинен саме той спеціаліст, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз та здійснює призначення, а отже –  відповідає за процес лікування пацієнта. 
У такому випадку скерування пацієнта до сімейного лікаря для виписки е-рецепта є недоцільним. 
 

Відповідно якщо лікар, не має технічної можливості виписати електронний рецепт (заклад не підключений до Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ), відсутній функціонал у Медичній інформаційній системі (МІС) тощо), лікар має  виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному бланку форми ф-1.
 
Важливо зауважити, що інформаційна довідка/паперовий бланк мають обовʼязково бути засвідчені особистим підписом та печаткою лікаря. Це є свідченням достовірності рецепта.

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, медичний заклад за умовами співпраці з НСЗУ повинен забезпечувати пацієнтів медикаментами, зокрема антибіотиками, які визначені Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. Для призначення та застосування таких лікарських засобів виписувати рецепт пацієнту не потрібно. Ці ліки гарантовано мають надаватися пацієнтам безоплатно.
 
У разі виняткових ситуацій, якщо пацієнт для лікування у стаціонарі потребує антибіотик, не передбачений Нацпереліком та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, лікар зможе виписати йому рецепт. Зауважимо, що у такому випадку для виписки рецепта на антибіотики в стаціонарі потрібна відповідна підстава, адже всі дані про призначення лікар вноситиме до ЕСОЗ. Якщо лікар випише рецепт на ліки, які мають надаватися в стаціонарі безоплатно – це вважатиметься порушенням умов договору з НСЗУ. 
 

Якщо лікар здійснює виписку зі стаціонару пацієнта, який потребує подальшої антибіотикотерапії, лікар стаціонару повинен виписати рецепт, щоб пацієнт у той же день міг придбати ліки та продовжити лікування вдома.
 
Відмічається, що реєстрація на навчальний курс від Академії НСЗУ «Особливості створення електронного рецепта. Курс для лікарів» все ще триває.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Онука Ротару в українській сукні засвітилася на Вімблдоні з Дімопулос 15 июля 2025

Колишня співачка, коучка та інфлюенсерка Санта Дімопулос продовжує вигулювати луки на Вімблдонському турнірі.

В Іспанії стався землетрус після кількох днів повеней 15 июля 2025

Землетрус стався на півдні Іспанії, зокрема в популярних туристичних центрах Коста-дель-Соль та Аліканте.

У РФ блискавка вбила одразу трьох людей 15 июля 2025

Блискавка вдарила в компанію із семи людей. Серед загиблих 13-річна дитина, 50-річна жінка та 55-річний чоловік.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

3 род.дом, Киев 2.1
3 род.дом, Киев

Отзывов: 1

Відмінна школа 5.0
Відмінна школа

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше