У МОЗ пояснили, хто має виписувати пацієнту е-рецепт на антибіотики

18 августа 2022

Нам відомо, що з 1 серпня українські лікарі почали працювати з функціоналом виписки електронних рецептів на антибіотики. Зокрема, така можливість стала доступною і для фахівців спеціалізованої медичної допомоги – на амбулаторному рівні та в умовах стаціонару.

МОЗ нагадує, що при наданні спеціалізованої медичної допомоги (як під час амбулаторного лікування, так і в умовах стаціонару) виписувати електронний рецепт на антибіотик повинен саме той спеціаліст, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз та здійснює призначення, а отже –  відповідає за процес лікування пацієнта. 
У такому випадку скерування пацієнта до сімейного лікаря для виписки е-рецепта є недоцільним. 
 

Відповідно якщо лікар, не має технічної можливості виписати електронний рецепт (заклад не підключений до Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ), відсутній функціонал у Медичній інформаційній системі (МІС) тощо), лікар має  виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному бланку форми ф-1.
 
Важливо зауважити, що інформаційна довідка/паперовий бланк мають обовʼязково бути засвідчені особистим підписом та печаткою лікаря. Це є свідченням достовірності рецепта.

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, медичний заклад за умовами співпраці з НСЗУ повинен забезпечувати пацієнтів медикаментами, зокрема антибіотиками, які визначені Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. Для призначення та застосування таких лікарських засобів виписувати рецепт пацієнту не потрібно. Ці ліки гарантовано мають надаватися пацієнтам безоплатно.
 
У разі виняткових ситуацій, якщо пацієнт для лікування у стаціонарі потребує антибіотик, не передбачений Нацпереліком та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, лікар зможе виписати йому рецепт. Зауважимо, що у такому випадку для виписки рецепта на антибіотики в стаціонарі потрібна відповідна підстава, адже всі дані про призначення лікар вноситиме до ЕСОЗ. Якщо лікар випише рецепт на ліки, які мають надаватися в стаціонарі безоплатно – це вважатиметься порушенням умов договору з НСЗУ. 
 

Якщо лікар здійснює виписку зі стаціонару пацієнта, який потребує подальшої антибіотикотерапії, лікар стаціонару повинен виписати рецепт, щоб пацієнт у той же день міг придбати ліки та продовжити лікування вдома.
 
Відмічається, що реєстрація на навчальний курс від Академії НСЗУ «Особливості створення електронного рецепта. Курс для лікарів» все ще триває.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Наталка Денисенко придбала новий Mercedes і розплакалась від щастя 16 января 2025

Наталка Денисенко придбала новий Mercedes і розплакалась від щастя. Фото Акторка виконала свою давню мрію

Завели хлопця в безлюдне місце, роздягли та пограбували: у Києві затримали трьох зловмисників 16 января 2025

Завели хлопця в безлюдне місце, роздягли та пограбували: у Києві затримали трьох зловмисників. Фото Підозрюваним загрожує до десяти років позбавлення волі

Лариса Кадочникова виправдалася за російську мову на премії Параджанова та назвала це "непорозумінням" 16 января 2025

Лариса Кадочникова виправдалася за російську мову на премії Параджанова та назвала це "непорозумінням" Вона заявила, що розгубилася під час виступу

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

тома 5.0
тома

Отзывов: 1

Leo-shop 0.5
Leo-shop

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше