20 ноября 2023
Подорож у гори або ліс, сходження на вершину, ночівля у наметі просто неба – це водночас романтично й важко. Щоб не зіткнутися з дискомфортом, складнощами, травмами, хворобами, потрібно як слід підготуватися. Туристичне спорядження беруть із собою навіть у коротку одноденну подорож, адже саме воно подбає про мандрівника у дорозі.
Перелік екіпірування залежить від пори року, погодних умов, тривалості походу, складності маршруту. В будь-якому випадку одяг та інвентар мають відповідати низці вимог, а саме, бути легкими, міцними, надійними, добре пропускати повітря та виводити зайву вологу. У кожного активного виду туризму свої особливості щодо вибору спорядження.
Перелік потрібного одягу залежить від пори року та кліматичних особливостей місцевості. Проте, збираючись у гори, варто враховувати, що на вершині завжди прохолодно, вітряно і може йти дощ. Тому не варто нехтувати теплими речами, тим більше якщо планується ночувати у наметі. Термокофта жіноча, ціна якої залежить від виробника – річ, яку варто купити навіть для літньої подорожі.
У дощову погоду гарним порятунком стане легка штурмова куртка з капюшоном, вона ж добре захистить від вітру. В якості додаткового аксесуара можна придбати дощовик, хоч такий варіант подобається не всім. Дехто віддає перевагу водонепроникним речам, а є й такі, хто купує великі пончо, щоб прикрити не лише себе, а й рюкзак. Окуляри від сонця – важливий аксесуар, адже на вершині гори зростає інтенсивність сонячних променів.
У зимових походах обов’язковими є великий шарф і шапка, влітку потрібно носити панаму із широким козирком або легку кепку. Не завадить взяти із собою відразу декілька футболок, найкраще із синтетичних матеріалів, адже вони добре відводять вологу і швидко висихають при намоканні. Штанів також має бути декілька пар, зокрема одні для походу, інші – на ночівлю або просто відпочинок у туристичному таборі.
Спорядження, яке турист бере із собою в похід, поділяється на завжди потрібне й рекомендоване. Проте і в тому, що входить до першого переліку, не завжди є потреба. Наприклад, якщо піший перехід простий і передбачає подорож на декілька годин або цілий день із поверненням увечері до готелю, немає потреби купувати намет, спальний мішок, каремат.
Деякий інвентар можна розділити між усіма учасниками, є і такий, що має бути в кожного окремо. Замовити онлайн туристичне спорядження в Україні зручно в інтернет-магазині Evergo. У каталозі продається все, що може знадобитися туристу під час зимової або літньої подорожі:
Кожен турист повинен мати власну аптечку, адже в дорозі не завжди можна уникнути травм. Парацетамол, лоперамід, бинт, марлеві тампони, серветки, пов’язки, пластирі – це те, що може знадобитися в будь-який момент.
← Вернуться на предыдущую страницу
Трамп прокоментував вибори у Німеччині і продемонстрував свою необізнаність 24 февраля 2025
Американський президент думає, що перемогу здобула політсила, яка виступає проти іммігрантів і "зеленої енергетики", у той час, як усе навпаки.
У мережі спливли архівні кадри переможців Нацвідбору на Євробачення 2025: українці бачили їх ще у 2000-х 24 февраля 2025
У мережі спливло архівне відео переможців Нацвідбору на Євробачення 2025: українці бачили їх ще у 2000-х Вони знялися у відомій рекламі 00-х
Не лише млинці та вареники: Клопотенко показав, що ще можна приготувати на Масницю 24 февраля 2025
Шефкухар та ресторатор Євген Клопотенко у своєму Instagram показав, що можна приготувати на Масницю, яка починається вже 24 лютого та завершиться 2 березня.