Чому виникає кон’юнктивіт, які симптоми вказують на його розвиток, як його відрізнити від ячменя й синдрому сухого ока та чи можна його профілактувати, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник .
Симптоми кон’юнктивіту
Кон’юнктивіт – це запалення слизової оболонки, або кон’юнктиви, яка покриває поверхню ока і внутрішню поверхню повік. Кон’юнктива захищає очі від патогенних грибків, вірусів, токсичних речовин, пересихання, сторонніх тіл: піску, мікрочастинок пилу, попелу, декоративної косметики. Кон’юнктива прозора, багата на кровоносні судини і вкрай чутлива.
Про її запалення свідчать:
Схожі симптоми виникають і в разі розвитку ячменя, тому хвороби доволі часто плутають. Якщо кон’юнктивіт – це запалення слизової оболонки ока, то ячмінь – запалення волосяного мішечка або навколишніх сальних залоз. Відтак ви розумієте, що запалюються різні структури ока, але як розрізнити ці процеси?
Отже, в разі появи ячменя на оці або на очах з’являється "зернятко", яке впродовж двох-трьох днів поступово збільшується, наповнюючись гноєм, червоніє й набуває чітких обрисів. Де б ячмінь не з’явився – всередині або зовні, на верхній чи нижній повіці – завжди є характерне ущільнення, через яке око свербить і болить. Коли гнійник розкривається, всі симптоми зникають. У разі кон’юнктивіту, який називають "хворобою рожевого ока", одразу червоніють білки, набрякають повіки, з’являється сльозотеча, підвищується температура тіла.
У більшості випадків ячмінь виникає на одному оці, інколи навіть множинний. Кон’юнктивіт зазвичай – на обох очах одночасно.
Також кон’юнктивіт інколи плутають із синдромом сухого ока, для якого характерне почервоніння білків, печіння, сльозотеча.
Сім причин кон’юнктивіту
Існують чотири основні види кон’юнктивіту, дехто виділяє більше:
Бактеріальний та інфекційний кон’юнктивіт передається від людини до людини під час обіймів, дотиків, чхання, кашляння, спільного використанні заражених предметів побуту.
Але загалом впливати на появу кон’юнктивіту може:
1. зорова перевтома: очі перевтомлююся, коли ми понад годину безперервно працюємо на короткій відстані, наприклад, за комп’ютером або книжкою;
2. ультрафіолет;
3. короткозорість або далекозорість;
4. брудні руки, якими людина тре очі;
5. неправильне або недостатнє очищення контактних лінз;
6. купання у відкритих водоймах із застояною водою;
7. використання простроченої декоративної косметики.
Профілактика кон’юнктивіту
Убезпечити себе від кон’юнктивіту на 100% неможливо, як і від будь-якої іншої хвороби. Але якщо дотримуватися певних нескладних правил, "зустріч" можна відтермінувати.
Отже, я раджу:
В разі появи симптомів кон’юнктивіту я раджу звернутися до лікаря, оскільки хвороба часто ускладнюється блефаритом (запалення повік) або кератитом (запалення рогівки). Якщо несвоєчасно й неправильно лікувати кон’юнктивіт, він сприяє розвитку глаукоми.
Медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник
Бережіть себе та свій зір!
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы