У 2026-му в Україні відкриють лікарні сестринського догляду

19 сентября 2025

У 2026 році в Україні планують створити новий тип медзакладів — лікарні сестринського догляду. Вони будуть орієнтовані на маломобільних пацієнтів, які потребують тривалого спостереження, реабілітації чи паліативної допомоги. Про це повідомила голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак в інтерв’ю.

У таких лікарнях медсестри забезпечуватимуть постійний догляд, виконуватимуть фізіотерапевтичні процедури, стежитимуть за станом пацієнтів та допомагатимуть у випадках травм, хронічних захворювань чи ризику інфекцій.
Гусак наголосила, що нова модель матиме як соціальне, так і економічне значення: знизить навантаження на стаціонари, зменшить кількість госпіталізацій і допоможе тим, хто потребує тривалого догляду.


Голова Ради громадського контролю НСЗУ Олексій Головін додав, що нині в багатьох соціальних закладах немає власних медпрацівників — медсестер залучають ззовні. Лікарні сестринського догляду працюватимуть офіційно, на основі ліцензії на медичну діяльність.

Також в НСЗУ навели приклади зарплат для медсестер у різних регіонах: у Київському обласному онкодиспансері вона сягає 38 тис. грн, у Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова — близько 30 тис. грн, у Чернівецькому онкоцентрі — 25–28 тис. грн, а у Турбівській та Лозівській лікарнях — 17–18 тис. грн. У службі підкреслюють: важливо, щоб рівень оплати відповідав складності роботи та масштабу закладу — це підвищить якість послуг і допоможе зменшити відтік кадрів.

Здоров-Инфо

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

НАТО 20 років попереджало про загрозу для Гренландії від РФ - Трамп 19 января 2026

Час змінити ситуацію вже настав, і російську загрозу буде усунено, запевнив американський президент.

Несправний комп'ютер Altair 8800 відремонтували і вперше запустили через 52 роки після випуску 19 января 2026

Власник комп'ютера-конструктора MITS Altair 8800 придбав його в 1974 році, але не впорався зі збором, внаслідок чого пристрій був відданий забуттю на цілих 52 роки. Нещодавно цей комп'ютер був відремонтований з установкою нового блоку живлення і успішно запустив гру Kill the Bit, написану в 1975 році. Історик комп'ютерів SDF з Interim Computer Museum (ICM) поділився цим знаковим моментом у своєму профілі X.

У Білому домі повідомили, чи вийдуть США з НАТО 19 января 2026

Глава Мінфіну США не став прямо відповідати, що важливіше для національної безпеки США - Гренландія чи НАТО. Він назвав це "помилковим вибором".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Юлія 5.0
Юлія

Отзывов: 1

Medosmotra.net 4.4
Medosmotra.net

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше