У Центрі громадського здоров'я МОЗ розповіли, що клімакс – це не хвороба, а природний біологічний процес

18 августа 2020

У Центрі громадського здоров’я МОЗ розповіли про менопаузу у жінок: її ознаки та способи зняття неприємних симптомів. Також експерти наголошують – менопауза – це не хвороба, а цілком природний біологічний процес розвитку жіночого організму.

Зазвичай менопауза настає у віці близько 50-ти років, але це не аксіома. У деяких жінок вона починається раніше, у деяких – пізніше. Це наслідок природних змін рівня гормонів в організмі жінки. Штучна менопауза може настати й набагато раніше: в результаті видалення матки, променевої чи хіміотерапії тощо.


Спочатку розвивається пременопауза, коли яєчники ще функціонують, але менструації вже нерегулярні. Жінку може турбувати головний біль, посилене потовиділення, приливи жару, у неї може дещо знизитися статевий потяг.

Якщо менопауза вже настала, у жінки перестають йти менструації. Відбувається це через сильне зниження рівня естрогенів в її організмі. Її можуть турбувати перепади артеріального тиску, приливи жару. Найбільше жінки жаліються саме на приливи, які виникають раптово, і вдень, і вночі, і можуть приносити суттєвий дискомфорт. Щоб їх мінімізувати, рекомендується:

 

  • пити менше кави, алкоголю;
  • їсти здорову їжу;
  • уникати стресу, тривоги;
  • контролювати температуру повітря в приміщенні (у прохолодній кімнаті приливи відчуваються менш інтенсивно);
  • нормалізувати режим дня.

А головне пам’ятайте – ви не хворі. Це лише тимчасові, цілком природні вікові зміни в організмі. Самопочуття поступово обов’язково нормалізується.

Автор: Ольга Купріянова

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В Німеччині працівник фабрики вкрав дві тонни кави 22 августа 2025

Правоохоронці під час обшуку в квартирі працівника виявили понад 20 тисяч євро готівкою та високоякісний наручний годинник.

Каменських у топі на бретелях зазнімкувалась на тлі краєвидів Чикаго 22 августа 2025

Співачка Настя Каменських наробила фото у США, в Чикаго.

Сотні медпрацівників звинувачують Роберта Ф. Кеннеді-молодшого у створенні загрози для американців 22 августа 2025

Сотні медпрацівників звинувачують Роберта Ф. Кеннеді-молодшого у створенні загрози для американців

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше