Молоді лікарі вийшли на практику: інтернів уперше розподілили через електронну систему

4 августа 2025

Із 1 серпня випускники медичних вишів України офіційно розпочали інтернатуру в лікарнях по всій країні. Цьогоріч понад 2 500 інтернів уперше були розподілені на бюджетні місця за допомогою нової електронної системи рейтингового розподілу. Вона враховувала як успішність під час навчання, так і особисті побажання випускників щодо місця проходження інтернатури та спеціалізації.


Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що нова система забезпечила справедливий і прозорий розподіл: "Ті, хто мав високі результати в університеті, отримали ширший вибір. Водночас держава змогла закрити кадрову потребу саме в тих напрямах, де лікарів бракує найбільше".
 
Загалом участь у рейтинговому розподілі взяли понад 2,7 тисячі молодих медиків. Найбільше інтернів розпочали роботу у медзакладах Києва, Львівської, Дніпропетровської, Харківської та Київської областей. Найпопулярніші напрями — "Внутрішні хвороби", "Хірургія", "Анестезіологія та інтенсивна терапія", "Сімейна медицина" та "Неврологія".


Ще майже 1 850 інтернів проходитимуть навчання за контрактною формою. Інформація про них також внесена до електронної системи.

Нова цифрова платформа відстежує весь процес інтернатури: успішність, ключові етапи навчання, наявність документів. До системи мають доступ самі інтерни, керівники медзакладів та вишів, а також МОЗ. Це дозволяє державі бачити повну картину підготовки молодих лікарів і більш ефективно планувати кадрові потреби у сфері охорони здоров’я.

Систему рейтингового розподілу розробили за участі МОЗ, Мінцифри та за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP. Вона створена на платформі Дія.Engine і стала ще одним кроком до цифровізації медичної освіти в Україні.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Мільярди витрачені даремно: NASA поховало проект навколомісячної станції Gateway 21 июня 2026

NASA фактично поставило хрест на майбутньому центрального елемента околомісячної станції Gateway — житловому модулі HALO. За даними джерел, агентство попросило компанію Northrop Grumman зупинити роботи над HALO. Це змусило її почати переведення більшої частини співробітників, які були залучені до цього проєкту, на інші програми. Northrop Grumman отримала на проєкт понад $1 млрд, не рахуючи контрактів із підрядниками. Тепер усе це доведеться безповоротно списати.

У Броварах сталася жахлива аварія: загинули двоє дітей, є постраждалі 21 июня 2026

У Броварах сталася жахлива аварія: загинули двоє дітей, є постраждалі. Фото В автівці перебували десять осіб

NASA спробує врятувати падаючу обсерваторію Swift за допомогою космічного буксира 21 июня 2026

NASA розпочало одну з найнеординарніших рятувальних операцій в своїй історії — агентство спробує підняти орбіту космічної обсерваторії «Свіфт» (Neil Gehrels Swift Observatory), яка поступово зходить з орбіти і незабаром повинна згоріти в атмосфері Землі. Обсерваторія не має власних двигунів для корекції орбіти. Допомогти їй може лише космічний буксир, яких до цього моменту просто не існувало.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Морозов В. Ю. 5.0
Морозов В. Ю.

Отзывов: 1

Серж Н 0.5
Серж Н

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше