
Універсально-прогресивна модель домашніх візитів покликана покращити доступність та якість медико-соціальних послуг для родин із дітьми до трьох років. Про це розповіли в МОЗ.
На технічній нараді з керівниками медзакладів первинки Житомирської області та представниками Житомирського медичного інституту фахівці ЮНІСЕФ презентували нову модель патронажних візитів. Зокрема, експерти виклали:
- функції та роль медичних сестер;
- принципи взаємодії між лікарем і патронажним працівником, медичними й соціальними сервісами;
- фінансове обґрунтування та план дій з упровадження нової моделі домашніх візитів.
Очільниця департаменту медичних послуг Олександра Машкевич зазначила, що здоров’я матері та дитини є пріоритетом у діяльності МОЗ. Вона розповіла про досягнення напряму, плани стосовно перинатальної допомоги та підкреслила потребу в упровадженні новітніх підходів і моделей, які дадуть змогу виявляти ризики захворювань і відхилень на ранніх етапах, щоб ефективно запобігати розвитку хвороб у дітей.
Керівник секції охорони та харчування ЮНІСЕФ в Україні Аяділь Сапарбеков додав, що впровадження універсально-прогресивної моделі в Житомирській області, а в найближчому майбутньому і в інших областях України, є ще одним кроком до розробки національної програми превентивної та освітньої моделі підтримки родин із маленькими дітьми.
Проєкт розпочався в Україні за підтримки ЮНІСЕФ у 2020 році в Донецькій області. Минулого року до нього долучилася Житомирська область, а у 2023-му заплановано приєднати ЗОЗ первинної ланки ще із семи регіонів України.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы
Значение бытовой химии в современном доме 11 апреля 2025
Бытовая химия остается одним из самых востребованных сегментов на потребительском рынке. Это обширная категория, включающая моющие гели, стиральные порошки, средства для стекла, для пола, для кухни, для туалета