У МОЗ оновили стандарт надання медичної допомоги при COVID-19

10 сентября 2021

Стандарт надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція» постійно видозмінюється, майже щомісяця, з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, СDC, ЕCDC. Так, 8 вересня внесені зміни до наказу МОЗ від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». 

Так до одних зі змін належать:
Зміни розширюють перелік осіб, яким проводитимуть попереднє скринінгове обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА. Це особи, які є:
  • медичними працівниками, які надають медичну допомогу та/або доглядають за пацієнтами, хворими на COVID-19;
  • працівниками лабораторій, які працюють зі зразками з дихальних шляхів, отриманими від пацієнтів, хворих на COVID-19;
  • працівниками патологоанатомічних, судово-медичних бюро;
  • іншими медичними та фармацевтичними працівниками;
  • пацієнтами, що потребують планової госпіталізації, та не мають ознак тяжкого гострого респіраторного синдрому та/або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ);
  • соціальними працівниками.

Якщо немає можливості провести експрес-тестування з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2, осіб із перших п’яти категорій у списку вище тестуватимуть із використанням методу ПЛР.
 
Лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, повинен інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю про результат лікування та/або припинення самоізоляції осіб, які підлягали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, не пізніше ніж через 1 день від дати, коли він стане відомим (раніше було три дні).
 

Моніторинг та спостереження за контактними особами встановлюється на період 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком, незалежно від того, чи була контактна особа вакцинована проти COVID, чи ні.
 
Контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням), за відсутності симптомів не мають самоізолюватися. Якщо ж симптоми COVID-19 з’являються, особа має пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (а в разі неможливості - методом ПЛР) та самоізолюватися до отримання результату обстеження. Якщо він позитивний, щодо особи вживаються всі  заходи як до такої, яка має COVID-19.
 

Контактні особи, незалежно від того є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції. Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту.
 
Повний перелік змін є доступним за посиланням: https://bit.ly/3l7yQH1 

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Німеччина заперечує, що пропонувала знизити мобілізаційний вік в Україні 29 ноября 2024

Україна сама ухвалить правильні рішення для вирішення своїх проблем, заявив представник МЗС Німеччини.

Стало відомо, яке місце Україна посіла на "Міс Планета 2024" 29 ноября 2024

Стало відомо, яке місце Україна посіла на "Міс Планета 2024" Фінал конкурсу відбувся 27 листопада

Лікарі рекомендують перелік звичних продуктів, які заборонено додавати до дитячого меню 29 ноября 2024

Їжа, яка є звичною для дорослих, може бути шкідливою для дітей, особливо в ранньому віці. Лікарі радять уникати деяких продуктів і не додавати їх до дитячого меню. ТСН.ua склав їхній перелік.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Теплорадість 5.0
Теплорадість

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше