Медико-соціальні комісії (МСЕК) передадуть незавершені справи щодо встановлення інвалідності до експертних комісій у лікарнях, які проводитимуть оцінку функціонування людини.
Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Зараз триває передача тих справ, які не встигають завершити МСЕКи. Вони передають у визначені заклади охорони здоровʼя, а їх понад 290, в яких сформовано 1450 експертних команд і понад 4 тис. лікарів», — сказав міністр.
Він додав, що за кожною МСЕК закріплений медичний заклад, справи оцифровуються та потрапляють в електронну систему, де відбуватиметься подальша оцінка функціонування людини.
«У нас є реєстр справ, ми знаємо, які справи куди передалися, формується електронна черга, кожний медзаклад попередить, де знаходиться справа і на коли призначений розгляд. І буде підтримка гарячої лінії з 1 січня», — додав Ляшко.
Загалом, за даними МОЗ, в архівах МСЕК налічується 1,3 млн справ, понад 40 тисяч з яких уже передано до медичних закладів для оцінки функціонального стану пацієнтів. Для тих справ, які вже оцифровані, призначені дати й час засідань.
«Людині не потрібно хвилюватися, що його справа десь загубилася, і не потрібно додаткове скерування робити. Виключення — ті випадки, коли справа на МСЕК була прийнята некомплектна, коли не вистачає якогось документа, тоді доводиться її повертати, щоб вона була доопрацьована тим закладом, який її формував», — пояснила заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич.
30 грудня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 12178 про ліквідацію Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) з 2025 року.
Закон передбачає, що з 1 січня замість МСЕК запрацюють експертні комісії в кластерних і надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.
Без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю, а також медико-соціальна експертиза для дітей.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы