Міністерство охорони здоров’я впровадило референтне ціноутворення на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, а також на ті, що пройшли процедуру оцінювання медичних технологій. Це означає, що ціна на такі препарати формуватиметься залежно від їхньої вартості у європейських країнах.
«Тему реферування вартості ліків ми підняли ще в серпні, — коментує перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. — Тоді спільно з колегами з Нацполіції ми встановили, що деякі організації, що мають ексклюзивні права на розповсюдження лікарських засобів на території України, реєструють препарати та декларують необґрунтовано завищену ціну до реєстру оптово-відпускних цін. Відтак вирішили, що питання потребує державного контролю, аби, попри підвищенні рівня інфляції, ліки залишалися доступними для українців. А практика референтного ціноутворення є найбільш ефективним механізмом для формування ціни ліків».
За процедурою референтного ціноутворення, визначеною наказом МОЗ № 1809, вартість лікарських засобів в Україні обраховуватиметься залежно від їхньої вартості в Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії та Угорщині.
Відмічається, що Реєстр відомостей щодо граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, було ухвалено з урахуванням реферованих цін.
Також при проведенні закупівлі препаратів за бюджетні кошти, замовники повинні дотримуватися рівня цін у відповідному Реєстрі. Ціни на лікарські засоби в Реєстрі визначені в національній валюті України без урахування постачальницько-збутових, торговельних (роздрібних) надбавок та податку на додану вартість.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы