22 марта 2018
До кінця року медичні заклади повинні підписати договори з Національною службою здоров’я України (НЗСУ), долучившись до медичної реформи, яка зараз відбувається в країні. Після цього заробітна плата лікарів медичної допомоги первинної ланки суттєво зміниться.
Працівники медичних установ безплатно отримуватимуть житло. Понад 13 мільйонів громадян України – сільські жителі, і вони потребують підвищення рівня медичних послуг і спрощення доступу до них.
Для зведення нових приміщень для амбулаторій, житлових місць для лікарів, придбання транспорту для службового користування та забезпечення медичним обладнанням бюджет передбачив 5 мільярдів гривень, повідомляє МОЗ.
Зміни відбуваються в рамках нормативно-правового документа, розробкою та затвердженням якого займались МОЗ та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. В ньому передбачені плани довгострокового характеру, які в перспективі дадуть можливість жителям кожного населеного пункту мати медичну допомогу високої якості.
Зміни впроваджуються також в рамках Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Головна ціль якого – забезпечити людям, що живуть в селах, якісні медичні послуги в близькій доступності та мотивувати лікарів їхати надавати свої професійні послуги в села. Адже в деяких випадках люди долають десятки кілометрів, щоб дістатись до найближчої амбулаторії.
У МОЗ наголошують, що зміни в системі охорони здоров’я розроблені так, щоб навіть жителі населених пунктів, де немає амбулаторії чи лікарського кабінету, могли користуватись послугами первинки. Саме для забезпечення медичними послугами жителів таких сіл передбачено службовий транспорт для лікарів.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В російському Владивостоці стався вибух на ТЕЦ 11 февраля 2026
Вибух призвів до відключень світла, що зачепили майже 49 тисяч росіян - мешканців багатоповерхівок та приватних будинків.
В Туреччині заговорили про здобуття власної ядерної зброї 10 февраля 2026
Туреччині, імовірно, доведеться мимохіть приєднатися до ядерних перегонів, вважає голова турецького МЗС Хакан Фідан.
США витісняють РФ з енергетики Вірменії 10 февраля 2026
Віцепрезидент США у Єревані підписав угоду, яка має допомогти Вірменії зменшити багаторічну залежність від Росії в енергетичній сфері.