МОЗ створило Єдиний центр ідентифікації тіл: установа працюватиме за міжнародними стандартами

14 ноября 2025

В Україні завершується підготовка до запуску Єдиного центру ідентифікації тіл (останків) невпізнаних осіб, загиблих внаслідок збройної агресії росії. Це перша національна установа, де проводитимуть комплексні експертизи для встановлення особи, зокрема репатрійованих та загиблих військових і цивільних.

Під час виїзної наради, у якій взяли участь заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук, представники МОЗ, МВС, Збройних Сил, Головного бюро судово-медичної експертизи, а також міжнародних партнерів - Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) - перевірили готовність Центру до роботи.


Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Копач наголосив, що відкриття Центру - це важливий крок для вдосконалення системи судово-медичної експертизи в Україні:

«Мета - підвищити ефективність процесів ідентифікації тіл і забезпечити проведення експертиз за найвищими стандартами. Це посилює потенціал держави для проведення точних і об’єктивних досліджень навіть у найскладніших випадках».

Новий Центр побудовано за сучасними стандартами. Він стане частиною загальнодержавної мережі судово-медичних установ МОЗ і працюватиме з тілами загиблих як під час війни, так і в післявоєнний період.

Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко повідомив, що у Центрі постійно працюватимуть слідчі, криміналісти, працівники карного розшуку, а також фахівці з експертно-криміналістичних центрів. Створено умови і для роботи представників міжнародних організацій.


Українські експерти матимуть змогу співпрацювати з іноземними колегами, що дозволить впроваджувати найкращі світові практики ідентифікації загиблих. Це не лише зміцнює судово-медичну систему країни, а й допомагає повертати імена тим, хто загинув за Україну.

Раніше МОЗ ініціювало реформу системи судово-медичної експертизи: обласні бюро, які раніше фінансувалися місцевою владою, тепер об’єднані в єдину мережу під управлінням Міністерства. Це дозволяє ефективніше координувати роботу фахівців і проводити експертизи одночасно в кількох регіонах, пришвидшуючи процес ідентифікації.

Джерело: https://itmed.org/

Здоров-Инфо

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

США відпрацювали удари з ядерного бомбардувальника на кордоні з РФ 14 ноября 2025

Бомбардувальник B-52H Stratofortress відпрацював удари на полігоні у Фінляндії за 50 км від російського кордону.

У браузері Firefox з'явиться прозоре «Вікно з ШІ» з чат-ботом та розумним помічником 14 ноября 2025

Mozilla анонсувала нову функцію для браузера Firefox — AI Window («Вікно з ШІ»). Вона включає помічника ШІ та чат-бота. Компанія описує цю функцію як «інтелектуальний і керований користувачем простір». Mozilla стверджує, що функція створюється на «відкритій і прозорій основі» за активної підтримки та на основі відгуків користувачів.

Вілл Сміт на 33-річчі сина зазнімкувався з колишньою та чинною дружинами 14 ноября 2025

Вілл Сміт - батько трьох дітей: Трея, Джейдена та Віллоу

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

IVANOV DENIS  
IVANOV DENIS

Отзывов: 1

241"Голосіївський" 0.6
241"Голосіївський"

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше