Побутує думка, що поява "мушок" перед очима свідчить про зорову перевтому. І це справді так, однак виснаження очей, зумовлене багатогодинною роботою без належного відпочинку – не найчастіша причина.
Чому в полі зору з’являються "мушки" та чому у будь-якому разі необхідно звернутися до лікаря, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник.
Причини появи "мушок" перед очима
"Мушки" перед очима – це невеликі рухливі плямки, нитки або крапки, які люди бачать у своєму полі зору, особливо на яскравому фоні, як-от небо або білий екран. Вони виникають з різних причин, серед офтальмологічних:
Важливість офтальмологічного огляду
"Мушки" виникають із дуже різних причин. Інколи за цим симптомом стоїть ланцюжок порушень. Наприклад, цукровий діабет провокує розвиток діабетичної ретинопатії, яка своєю чергою створює умови для крововиливу у склоподібне тіло або відшарування сітківки.
Тому дуже важливо насамперед з’ясувати причину чи причини появи "мушок", провівши комплексну діагностику зору та, за необхідності, організму.
Найчастіше "мушки" сигналізують про деструкцію скловидного тіла, зумовлену віковими змінами після 40-50 років. З одного боку, це не надто серйозне порушення, яке усувається за допомогою консервативного лікування – помутніння розсмоктуються, "мушки" зникають. Але з іншого боку, деструкція може призвести не лише до дискомфорту, а й до істотного зниження зору або відшарування сітківки. У такому разі виконуються:
Вкрай важливо прийти з "мушками" до офтальмолога, щоб діагностувати порушення на кшталт короткозорості чи зорового виснаження. Це дозволить своєчасно розпочати лікування – скорегувати зір за допомогою м’яких контактних лінз, окулярів, лазерної корекції, апаратного лікування (лазеростимуляція, електростимуляція, магнітотерапія, вакуумний масаж тощо).
Негайно потрібно звернутися до офтальмолога, якщо, окрім "мушок", є біль в очах або головний біль, звузився або "випав" бічний зір. Присутні яскраві спалахи світла або мерехтіння. "Мушки" з’являються, а потім зникають, і так по колу.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы