Про п'ять міфів щодо приймання вітаміну D, в які вірять більшість укранців, читайте в матеріалі ТСН.ua.
Експерти розповіли найпоширеніші міфи про сонячний вітамін та спробували їх спростувати.
Вітамін D можна приймати без призначення лікаря
Мало хто замислюється над тим, що в першу чергу, вітамін D — це прогормон. Завдяки йому в організмі виробляються важливі гормони, які контролюють різноманітні функції. Зокрема, приймання цієї речовини значно підвищує фертильність у представників обох статей — здатність жіночого чи чоловічого організму до участі в заплідненні та народженні дитини. У зв'язку з цим перед прийманням препарату потрібно проконсультуватися з лікарем.
Отримати достатню дозу вітаміну D можна на сонці або з їжею
Це не так просто — щоб отримати денну дозу вітаміну, потрібно провести на сонці майже весь світловий день.
Отримати вітамін із продуктів також складно, тому що вміст їх у їжі невеликий. Наприклад, щоб отримати добову дозу вітаміну D, людині потрібно з'їсти 4,5 кг сиру або 100 яєчних жовтків!
Літом не потрібно регулярно приймати вітамін D
Лікарі знають, що нестача вітаміну може виникнути будь-якої пори року.
Дефіцит вітаміну можна визначити за зовнішніми ознаками
Всі загальновідомі ознаки нестачі вітаміну D, як-то часті інфекції, швидка втомлюваність, біль у спині, кістках і м'язах, поганий настрій, погане загоєння ран, втрата волосся можуть бути ознаками й інших захворювань. Тому щоб переконатися в нестачі корисної речовини, потрібно здати аналізи.
Якщо ходити до солярію протягом року, вітамін D буде в нормі
Цього робити в жодному разі не можна. Ультрафіолетове випромінювання глибоко проникає у шкіру, запускає процес старіння та може викликати фотодерматит, злоякісні зміни. Лікарі попереджають, що постійне відвідування солярію може призвести до раку шкіри.
Медики радять здавати аналіз 25-OH, який є найкращим засобом контролювати вітамін D. Після отримання результату аналізу варто проконсультуватися з лікарем щодо норми приймання препарату.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы