Сон – це дуже складний і багатокомпонентний процес. На нього впливає багато чинників – як зовнішніх, так і внутрішніх. Через це буває досить важко одразу зрозуміти, чому погіршився сон. У чому причина зниження якості сну або неможливості заснути? Проблеми зі сном одразу ж створюють глобальну проблему недосипання – навіть якщо намагатиметеся лягати раніше і більше спати.
Відома сомнологиня, амбасадорка здорового сну Дар'я Пилипенко розповіла про одну з найпоширеніших причин недосипання - дефіцит вітаміну D.
Як проявляється дефіцит вітаміну D
Низький рівень вітаміну D є відносно поширеним станом у людей, які не приймають додаткові біологічно активні добавки.
Він характеризується багатьма різноманітними симптомами, починаючи від слабкості у м’язах і закінчуючи психоемоційною нестабільністю. Серед негативних наслідків дефіциту вітаміну D вчені називають і розлади сну. За словами Дар’ї Пилипенко, недостатня кількість речовини провокує наступні проблеми зі сном:
• скорочення тривалості сну, • неможливість одразу заснути, • тривожний, уривчастий сон, • постійні нічні пробудження.
«Вчені знають, що недостатня кількість вітаміну D провокує проблеми, а його вживання дозволяє покращити сон. Відомо, що рецептори вітаміну D знаходяться частково в тих же областях, які регулюють цикли сну та неспання», - зазначає сомнолог.
Вчені довели, що люди, які мають дефіцит вітаміну D, частіше зверталися до лікарів з проблемами стосовно сну. Цікаво, що найчастіше вони повідомляли саме про скорочення часу нічного сну, що призводить до сонливості вдень і проблем з концентрацією.
Вплив речовини не скільки на якість сну, стільки на його тривалість доводить і дослідження медичного порталу Tododisca. Вчені з’ясували, що постійне додаткове надходження в організм вітаміну D дозволило через деякий час продовжити нічний сон у учасників експерименту на цілу годину.
Що робити, якщо погано сплю через дефіцит вітаміну D
Звісно, думка, що можна за допомогою однієї пігулки в день позбутися проблем зі сном є дуже популярною. Але, по-перше, вітамін D не можна приймати безконтрольно і постійно, по-друге, не виключено, що проблема зі сном може критися в чомусь іншому.
«Якщо ви вирішили наситити свій організм вітаміном D, почати можете з прогулянок під сонячними променями, бо під світлом цей вітамін синтезується більш активно. Перед прийомом вітаміну D у формі пігулок обов'язково проконсультуйтеся у лікаря і здайте аналіз, який допоможе зрозуміти, чи пов'язані проблеми зі сном з вітаміном D. Без розуміння стану організму високими дозами ви можете зашкодити собі», - зазначає Дар’я Пилипенко.
Спеціаліст не радить купувати вітамін у великих дозах, бо ви можете собі нашкодити.
Сомнолог нагадує, що вітаміни дуже легко передозувати, а деякі з них, до речі, у великих концентраціях дуже негативно впливають на сон. То ж будьте обережні і не використовуйте вітамін D в якості чарівної пігулки, яка вирішить всі ваші проблеми зі сном.
А якщо вітамін D не допоміг
Може бути і таке, що причина проблем зі сном криється у чомусь іншому. До прикладу, дуже багато людей страждають від емоційного навантаження, через що погіршується сон, а деякі порушують гігієну сну, беруть з собою в постіль гаджети і слухають занадто активну музику перед сном. За словами Дар’ї, з такими проблемами якраз і можна звернутися до сомнолога за порадою.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы