Недосипання може стати причиною остеопорозу: результати дослідження

10 апреля 2017

Недосипання – надзвичайно шкідливе для здоров’я явище. Через неякісний та нетривалий сон організм людини не встигає відновитися за ніч, що негативно позначається на роботі мозку та інших життєво важливих органів та систем. Американські вчені провели дослідження, результати якого показали, що недосипання впливає ще й на стан кісток.

Хронічний брак сну здатен спричинити руйнування кісткової тканини людини, принаймні у віддаленій перспективі. Це явище, яке діє за принципом накопичення, і його наслідки дадуть про себе знати у майбутньому. Результат – розвиток остеопорозу у людини. Вчені встановили, що усього лише трьох тижнів регулярного порушення сну (мається на увазі пізнє засинання при ранньому пробудженні) є достатньо, щоб можна було говорити про незворотні зміни в кістковому балансі людського організму. Це призводить до частих переламів кінцівок та остеопорозу.

Під час дослідження лікарями вивчалася різновікова група учасників чоловічої статі. Впродовж трьох тижнів вони лягали спати на 4 години пізніше, ніж учора, і це повторювалося щодня. Після завершення експерименту чоловікам зробили аналіз крові, результати якого стали приголомшливими: у крові значно у гіршу сторону змінилися кісткові маркери. Особливо сильно зміни торкнулися молодих учасників дослідження.

На основі результатів дослідження вчені зробили висновок, що недосипання призводить до виснаження, руйнування кісткової тканини, схуднення, крихкості кісток та хвороб суглобів. Найбільш небезпечно недосипати молодим людям, які, на жаль, найчастіше це й роблять. Пояснюється це тим, що в юному віці формування кісткової системи ще до кінця не завершено.

Вчені наголошують, що результати експерименту поки попередні, для їх підтвердження та уточнення знадобиться провести ще декілька досліджень. Їхні матеріали планують оприлюднити на Зборах ендокринологів у Флориді та опублікувати у науковому журналі, пресі.

Недосипання – це гостра проблема сучасної людини, яка живе у надто швидкому темпі і прагне встигнути все. Час від часу треба зупинятися і давати собі час на відпочинок, а також залишати у добі місце для здорового, повноцінного сну.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Стало відомо, який вигляд мала Меланія Трамп на інавгураційному балі чоловіка в 2017 і 2025 роках 22 января 2025

Який вигляд мала Меланія Трамп на інавгураційному балі чоловіка в 2017 і 2025 роках. Фотопорівняння Ідея цьогорічного образу була створена з невеликого штриха чорним маркером

Вчені з'ясували, який найсильніший біль може відчувати людина 22 января 2025

У дослідженні взяли участь 59 людей.

В мережі показали, який вигляд мала Меланія до весілля з Дональдом Трампом 22 января 2025

Який вигляд мала Меланія до весілля з Дональдом Трампом. Рідкісні фото Вона з 16 років працювала моделлю

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Галушко Тетяна 0.3
Галушко Тетяна

Отзывов: 1

Обман krovati.com.ua 0.3
Обман krovati.com.ua

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше