Для лікування пацієнтів із туберкульозом у програмі медичних гарантій передбачено два пакети послуг - “Діагностика та лікування дорослих та дітей в стаціонарних та амбулаторних умовах” та “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”.
Пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги” передбачено для пацієнтів, у яких вже діагностовано відповідний діагноз. У межах пакета безоплатним є цілий комплекс медичних послуг.
1. Консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога пацієнту/пацієнтці з туберкульозом (ТБ).
2. Проведення лабораторних досліджень: від розгорнутого клінічного аналізу крові до різних типів досліджень мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу.
3. Необхідні інструментальні обстеження: рентгенологічні (в тому числі КТ), ультразвукові, ендоскопічні та інші, відповідно до галузевих стандартів.
4. Розробка індивідуального плану лікування пацієнтів на амбулаторному та/або стаціонарному етапі з урахуванням їх супутніх захворювань, оцінка та формування прихильності пацієнтів до лікування, коригування плану лікування (в тому числі із залученням соціальних працівників) за потреби.
5. Консультації фтизіатрів та лікарів інших спеціальностей.
6. Призначення протитуберкульозної терапії та корекція лікування з урахуванням чутливості/резистентності мікроорганізмів до медикаментів тощо.
7. Визначення показань до госпіталізації пацієнтів та при необхідності - госпіталізація.
8. Організація амбулаторного лікування для пацієнтів, у тому числі із залученням лікарів ПМД та лікарів-фтизіатрів, які надають амбулаторну спеціалізовану медичну допомогу на базі інших закладів охорони здоров’я.
9. Забезпечення пацієнтів ліками, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів.
10. Виявлення, діагностика та лікування супутніх захворювань із залученням інших спеціалістів або направлення пацієнтів для отримання відповідних медичних послуг.
11. Моніторинг результатів ефективності та безпеки лікування пацієнта/пацієнтки та побічних реакцій на протитуберкульозні препарати.
12. Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
13. Надання необхідної допомоги пацієнтам із ТБ мультидисциплінарною командою з питань медико-психологічного та соціального супроводу. Це сприяє доступу до необхідної послуги та подальшому досягненню ефективного результату лікування.
14. Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2023” (п. 5).
Відповідно до стратегії уряду, з 2021 році Національна служба здоров’я укладає договір за цим пакетом лише з одним медичним закладом на кожну область та місто Київ. Цей заклад надає як стаціонарну, так і амбулаторну допомогу. Його визначив обласний департамент охорони здоров’я. У 2023 році договір за пакетом “Діагностика та лікування дорослих та дітей в стаціонарних та амбулаторних умовах” має 21 лікарня. Це профільні протитуберкульозні або фтизіатричні центри.
Побачити адреси цих закладів можна на дашборді НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. На третій сторінці у полі фільтрів оберіть область або населений пункт, а в “Групі послуг” – пакет “Діагностика та лікування дорослих та дітей в стаціонарних та амбулаторних умовах”. Дашборд покаже всі заклади, які мають договір на пакет, а також їх контакти. Якщо не маєте можливості скористатись пошуком через дашборд, зателефонуйте до контакт-центру за номером 16-77. Оператор підкаже потрібну лікарню.
Потрапити на лікування можна без направлення. Так пацієнти із встановленим діагнозом туберкульоз можуть звернутись без направлення, тобто за самозверненням. В протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі оглянуть пацієнта, чи пацієнтку та скерують подальший маршрут.
Також підставами для отримання лікування є направлення сімейного або лікуючого лікаря та переведення з іншого медичного закладу.
Доцільність лікування пацієнтів у стаціонарі або вдома, амбулаторно, визначає лікар-фтизіатр. На стаціонарному лікуванні перебувають тільки ті пацієнти, які виділяють мікобактерію туберкульозу. Як тільки мікобактерія туберкульозу перестає виділятися, і це підтверджено лабораторно, то людина може продовжити лікування в амбулаторних умовах. Тобто - вдома.
Це захищає пацієнтів від повторного інфікування у стаціонарі й більш тяжкої мультирезистентної форми туберкульозу.
Пацієнт може розраховувати на певні безоплатні аналізи які необхідні для ефективного лікування. Лабораторні обстеження призначає лікар. Надаємо окремо перелік лабораторних досліджень, передбачених пакетом “Діагностика та лікування дорослих та дітей в стаціонарних та амбулаторних умовах”:
- розгорнутий клінічний аналіз крові;
- визначення групи крові й резус-фактора;
- біохімічний аналіз крові;
- коагуляційний гемостаз;
- тиреотропний гормон (ТТГ);
- глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
- дослідження спинномозкової рідини;
- загальний аналіз сечі;
- швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, на визначення антигена SARS-CoV-2;
- бактеріоскопічне дослідження мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу на наявність кислотостійких бактерій (КСБ);
- культуральне дослідження мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу на наявність мікобактерії туберкульозу (МБТ) з проведенням ідентифікації та тест на медикаментозну чутливість (ТМЧ);
- бактеріологічні дослідження зразків біологічного матеріалу з визначенням мікроорганізмів та їх антибіотикорезистентності;
- цитологічне, гістологічне дослідження біопсійного матеріалу уражених органів;
- молекулярно-генетичні дослідження мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу;
- інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Повний перелік медичних послуг – на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2023” (п. 5).
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы