Діабет — це захворювання, яке виникає, коли рівень глюкози в крові, який також називають цукром крові, занадто високий. Ліків від нього не існує. Якщо діабет не контролювати, він може викликати низку шкідливих побічних ефектів, які впливають на різні частини тіла.
Про це пише The Health Site.com.
Зверніть увагу на ці ознаки та симптоми:
Підвищена спрага
Незрозуміла втрата ваги
Часті позиви до сечовипускання
Нечіткий зір
Підвищений апетит
Дуже суха шкіра
Відчуття оніміння або поколювання в стопах
Вищезазначене — це лише симптоми, пов’язані з діабетом. Цей стан може завдати шкоди нашому організму, якщо його не лікувати. Ось 10 тривожних наслідків діабету.
Серцево-судинні ускладнення
Якщо ви страждаєте на діабет, це може збільшити ваші шанси на розвиток серйозних серцево-судинних захворювань, як-от інфаркти, інсульти та захворювання периферичних артерій. Високий рівень цукру в крові може пошкодити кровоносні судини та сприяти утворенню бляшок, що призводить до звуження артерій і, таким чином, порушення звичайного кровотоку.
Пошкодження нервів
Неврологічні пошкодження, або нейропатія, є ще одним тривожним наслідком діабету. Дослідження показали, як тривалий вплив високого рівня цукру в крові може пошкодити нерви всередині тіла пацієнта. Це пошкодження нервів може призвести до появи таких симптомів, як оніміння, поколювання та біль, зазвичай в руках і ногах. Цей стан відомий як діабетична нейропатія.
Пошкодження нирок
Нефропатія є ще одним побічним ефектом діабету. Нерегульований високий рівень цукру в крові може спричинити захворювання нирок. Згідно з дослідженнями, якщо високий рівень цукру в крові не лікувати, він може пошкодити кровоносні судини всередині нирок, порушуючи їхню здатність відфільтровувати відходи та зайву рідину з організму. Це може призвести до розвитку хронічної хвороби нирок.
Очні ускладнення
Ускладнення з боку очей, або ретинопатія, є ще одним побічним ефектом діабету. Нерегульований високий рівень цукру в крові може вплинути на кровоносні судини всередині сітківки, викликаючи серйозні проблеми з очима, відомі як діабетична ретинопатія. Цей стан може призвести до серйозних проблем із зором, а якщо його не лікувати — до серйозної втрати зору або навіть до сліпоти.
Проблеми з ногами
Діабетична стопа — це стан, який спричинений поганим кровообігом і пошкодженням нервів у стопах. Це може зробити пацієнта вразливим до виразок стопи та інфекцій, а також може уповільнити загоєння ран. У деяких важких випадках лікування діабетичної стопи також може призвести до ампутації стопи або ноги.
Проблеми зі шкірою
Високий рівень цукру в крові створює необхідне середовище для розвитку бактерій і грибків, що призводить до проблем зі шкірою. Деякі проблеми зі шкірою, з якими може зіткнутися діабетик, включають сухість шкіри, грибкові та бактеріальні інфекції, свербіж і повільне загоєння ран.
Підвищений ризик інфекцій
Діабет може послабити імунітет людини та зробити її організм схильним до інфекцій, як-от інфекції сечовивідних шляхів, шкіри та рецидивувальні дріжджові інфекції.
Поганий стан порожнини рота
Високий рівень цукру в крові може сприяти серйозному розмноженню бактерій у роті пацієнта. Це знижує здатність організму боротися з інфекціями порожнини рота.
Проблеми з психічним здоров'ям
Погано керований діабет також може збільшити ризик розвитку психічних розладів, як-от депресія та тривога.
Як вилікувати цукровий діабет в домашніх умовах
Управління хронічним захворюванням, таким як високий рівень цукру в крові або діабет, може бути складним як психічно, так і фізично. Щоб тримати рівень глюкози в крові під контролем, потрібні відповідні рекомендації експертів. Однак оскільки ліків від діабету не існує, і лише зміна способу життя може допомогти пацієнтові впоратися з побічними ефектами, які супроводжуються ним, ось кілька порад щодо лікування діабету, яких вам слід дотримуватися:
Регулярно займайтеся спортом
Їжте здорову та легку їжу
Позбудьтеся зайвої ваги тіла (жиру)
Слідкуйте за рівнем цукру в крові
Пийте достатньо води протягом дня
Включіть до свого раціону продукти з меншим вмістом калорій, насичених жирів, трансжирів, цукру й солі.
Важливо! Наведені вище поради щодо лікування діабету або високого рівня цукру в крові є лише рекомендаціями. Їх не варто сприймати як метод лікування. Кожному, хто відчуває симптоми діабету, варто відвідати лікаря та пройти обстеження.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы