Самотність часто пригнічує людей та здається не здоланною. Але експерти стверджують, що самотність можна перетворити у шлях до щастя.
Мова йде про прийняття своєї самотності та перетворення її на позитивну силу, на позитивну самотність.
8 ефективних способів знайти щастя, навіть коли ви почуваєтеся абсолютно самотніми
Прийміть самотність
Ми сприймаємо самотність як щось негативне, як стан, який потрібно уникати усіма силами. Але потрібно подивитись на самотність під іншим кутом зору та використати самотність для власних цілей.
Самотність може бути потужним інструментом для самоаналізу та особистісного зростання. Коли ви наодинці, у вас є свобода досліджувати свої думки, розуміти свої почуття та просто бути з собою. Мова йде не про те, щоб ігнорувати самотність або намагатися втекти від неї, це не можливо. Йдеться про те, щоб прийняти самотність та зробити її позитивною.
Одним із найефективніших способів зробити це є практика усвідомленості. Зосереджуючись на теперішньому моменті та приймаючи його без оцінки, ви можете знайти спокій на самоті та перетворити це на позитивний досвід.
Як зазначав відомий психолог Карл Юнг: «Самотність виникає не від того, що поруч немає людей, а від того, що ти не можеш повідомити про те, що здається важливим для тебе». Час наодинці якраз є тим моментом, коли можна повідомити собі важливі речі.
Практикуйте усвідомленість
Усвідомленість – це потужний інструмент, який може допомогти вам не лише впоратися з самотністю, а й знайти щастя на самоті. Бути усвідомленим, це означає залишатися в теперішньому часі, не осуджувати свої думки та почуття, приймати речі такими, якими вони є.
Усвідомлене спостереження за своїми почуттями самотності допоможе зрозуміти, що відчувати себе самотнім – це нормально, допоможе звертати увагу на свої думки та почуття без засудження та приймати речі такими, як вони є. Таке прийняття може принести відчуття спокою і щастя, навіть коли ви на самоті.
Відкрийте для себе нові захоплення
Один із найбільших подарунків самотності — це нові інтереси та хобі. Нові захоплення, інтереси дозволяють зануритись у такий потік, який за словами психолога Міхалі Чиксентміхайі, є "психічним станом роботи, в якому людина, яка виконує певну діяльність, повністю занурена в відчуття енергійної зосередженості, повної залученості та насолоди».
Регулярно доглядайте за собою
Догляд за собою є важливим аспектом на шляху до щастя, особливо коли ви почуваєтеся самотніми. Йдеться про те, щоб постійно дбати про своє психічне, емоційне та фізичне становище. З психологічного погляду це може допомогти зменшити стрес і тривогу, покращити настрій і підвищити самооцінку.
Отже, мається на увазі регулярні фізичні вправи, дотримання здорового харчування, дотримання гігієни сну або навіть просто час, щоб розслабитися та зайнятися чимось, що вам подобається.
Не уникайте громадських місць та спілкування
Це може здатися дивним, але інколи найкращий спосіб побороти почуття самотності – це потрапити в громадські місця, сходити в парк, до кафе чи музею. Вам не обов'язково потрібно вступати в глибокі розмови з незнайомцями, перебування в присутності інших інколи достатньо для зменшення відчуття ізоляції.
Як підтверджують психологічні дослідження, навіть мінімальні соціальні взаємодії можуть покращити наш настрій і почуття причетності.
Розвивайте вдячність
Практика вдячності — це потужний спосіб знайти щастя, коли ви почуваєтеся самотніми. Йдеться про те, щоб зосередитися на позитивних аспектах свого життя та цінувати те, що у вас є, а не думати про те, чого вам бракує.
Ведення щоденника вдячності, куди ви щодня записуєте те, за що ви вдячні, може бути ефективним способом розвитку такого мислення. Ця проста практика може перемикнути вашу увагу з почуття самотності на відчуття задоволення та радості.
Дослідження показали, що вдячність може збільшити щастя, зменшити депресію та покращити наше загальне самопочуття.
Будьте більше на природі
У перебуванні на природі є щось неймовірно заспокійливе. Хай то буде прогулянка в парку, похід у гори чи просто сидіння на пляжі, спілкування з природою може сильно вплинути на наше самопочуття.
Навіть проста ранкова прогулянка в міському парку може принести спокій та щастя. Спостерігати за сходом сонця, слухати щебетання птахів і відчувати прохолодне ранкове повітря зможуть заспокоїти, урівноважити та наповнити радістю.
Шукайте значущі зв’язки
Коли ви почуваєтеся самотніми, важливо пам’ятати, що спілкування є фундаментальною потребою людини. Попри те, що самотність може додавати сили, важливо врівноважувати її зі спілкуванням та соціальними взаємодіями.
Це не означає, що вам потрібна велика кампанія чи постійний соціум. Більше значення має якість ваших стосунків, а не кількість — шукайте зв’язків, які приносять вам радість, людей, які, як ви відчуваєте, вас розуміють і цінують.
Пам’ятайте слова психолога Вільяма Джеймса: «Ми як острови в морі, окремі на поверхні, але пов’язані в глибині».
Пам’ятайте, самотність може бути джерелом самоаналізу, творчості та самопізнання, це шанс дослідити нові інтереси та виховати уважність і вдячність.
Самотність не є постійним станом, це така частина людського досвіду, з якою ми всі зустрічаємося в різні періоди нашого життя. І як сказав психолог Карл Роджерс: «Цікавий парадокс полягає в тому, що коли я приймаю себе таким, який я є, тоді я можу змінитися».
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы