Багато хто замислюється над питанням користі продуктів, стикаючись із вчорашніми залишками їжі, чи можна їх розігріти без шкоди для здоровʼя.
Акредитований практикуючий дієтолог з Австралії Кім Ліндсі пояснила, розігрування яких продуктів краще уникати, пише The Sun.
Вона заявила, що перш за все ризикованим продуктом для розігріву є рис, також Кім згадала ще три продукти, які не варто розігрівати, щоб не мати проблем зі здоровʼям.
І деякі з них можуть стати для вас несподіванкою.
1. Рис
Під час розігрівання у рисі можуть зʼявитись шкідливі патогени / Фото: Pexels
Рис – це один із продуктів, який не рекомендують розігрівати багато фахівців, але ви можете не знати, чому вас застерігають від цього.
Дієтолог Кім Ліндсі сказала: "Рис — це великий ризик. Його спори термостійкі, тож навіть якщо ви їх нагрієте, вони все одно можуть спричиняти шкідливі патогени".
Необроблені зерна можуть містити бактерії під назвою Bacillus cereus, які не завжди гинуть під час варіння. Це може призвести до харчового отруєння.
Спори Bacillus cereus можуть розвиватись в рисі, який залишили стояти при кімнатній температурі. Вони будуть розмножуватися і можуть виробляти токсини, які викликають блювоту або діарею.
Це може змусити вас двічі подумати про розігрівання рису.
Чим довше ви залишаєте рис при кімнатній температурі, тим більша ймовірність утворення отруйних речовин.
Щоб не захворіти, ви повинні охолодити рис якомога швидше - в ідеалі протягом години після приготування - і не тримати в холодильнику довше доби перед вживанням.
Якщо ви все-таки вирішите розігріти його, переконайтеся, що він добре підігрівся.
2. Картопля
Неправильне зберігання картоплі може призвести до появи Clostridium botulinum. / Фото: pixabay.com
Як не дивно, за словами Кім Ліндсі, ви можете ризикувати захворіти, розігріваючи картоплю.
Небезпека полягає в зберіганні крохмалистого продукту при кімнатній температурі: якщо це робити більше двох годин, це може призвести до появи Clostridium botulinum.
Смертельні токсини, які виробляє ця бактерія, можуть спричинити рідкісний, але небезпечний для життя ботулізм, який може вражати мозок, нерви та спинний мозок і викликати параліч.
Бактерії виробляють токсини, що викликають ботулізм, коли їм не вистачає кисню, тому харчовий ботулізм, як правило, викликається предметами в закритих банках або пляшках, повідомляє NHS.
У випадку з картоплею Кім Ліндсі пояснила, що Clostridium botulinum може опинитись у картоплі з ґрунту, в якому вона виросла.
Приготування картоплі у фользі може збільшити ризик ботулізму, додала вона, оскільки матеріал перешкоджає надходженню кисню і може сприяти росту бактерій у картоплі.
Картопляне пюре з такими швидкопсувними інгредієнтами, як молоко, масло та вершки, також може підвищити ризик, якщо ви його розігрієте.
Знову ж таки, вона порадила не тримати пюре при кімнатній температурі довше двох годин і сказала, що вам слід нагріти його принаймні до появи пари.
3. Шпинат
Неправильне розігрівання зелені може спричинити лістеріоз. / Фото: klopotenko.com
Неналежне розігрівання зелені, наприклад шпинату, може спричинити лістеріоз, серйозну інфекцію, яка призводить до лихоманки, галюцінацій, головного болю та навіть судом.
Хвороба викликана бактеріями лістерії, які можуть затримуватися на харчових продуктах.
За словами Кім Ліндсі, готові салати та куплена в магазині зелень, як правило, є переносниками лістерії.
4. Яйця
У яйцях може зʼявитись бактерія сальмонели, яка є дуже небезпечною.
Четвертим у списку ризикованих продуктів для розігрівання Кім Ліндсі були яйця.
Основна їжа для сніданку може нести бактерію сальмонели, яка може викликати неприємні симптоми, такі як діарея, біль у животі, лихоманка та блювота.
Дієтолог каже, що яйця, які зберігаються при температурі від 4 до 74 градусів, можуть бути небезпечними.
"Патогени можуть рости швидше, коли вони знаходяться при такій температурі", - сказала вона.
"Якщо в їжі більше патогенів і шкідливих бактерій, тоді існує підвищений ризик харчового отруєння, коли ми її їмо", — сказала вона.
Дієтологи рекомендують використовувати охолоджену їжу протягом двох днів після її приготування та переконатися, що вона була нагріта не менше ніж до 75°C, перш ніж їсти її підігрітою.
Нагадаємо, раніше ми вам розповідали про вуглеводи, які можна їсти на дієті та худнути.
Також ми інформували, які проблеми зі здоров'ям можуть з'явитися у любителів випити келих чи два вина.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы