2 сентября 2020
Вересень – це Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера. Ця хвороба у ХХІ столітті набуває все більш масового поширення. На сьогодні, за даними ВООЗ, на неї страждає понад 50 мільйонів людей в усьому світі. Саме хвороба Альцгеймера – найбільш поширений різновид деменції, або старечого слабоумства.
Деменція – це хронічне прогресуюче нейродегенеративне захворювання, до основних симптомів якого належить поступова втрата пам’яті, погіршення розумових здібностей, втрата контролю над своєю поведінкою та, в кінцевому результаті, можливості самостійно забезпечувати собі нормальну життєдіяльність. Хворі на цю патологію потребують догляду і допомоги у здійсненні навіть простих, побутових функцій.
Хвороба Альцгеймера – це близько 60% випадків деменції. Компанію «World Alzheimer’s Month» було впроваджено у 2018 році і вирішено зробити щорічною. Саме у вересні слід ще раз згадати про людей, які стикнулися з проблемою деменції. А також про тягар хвороби для їхніх сімей. На жаль, на сьогодні хвороба Альцгеймера є невиліковною, за допомогою терапії можна лише сповільнити дегенеративні процеси в мозку.
Найчастіше хворобу Альцгеймера виявляють у пацієнтів після 65-ти років, проте наразі відзначається тенденція до «помолодшання» цієї патології. Бувають випадки цієї форми деменції навіть у 45-тирічних пацієнтів. Найбільш ефективними методами профілактики деменції є фізично активний спосіб життя та постійна розумова діяльність.
Автор: Ольга Купріянова
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Литва заявила, що для відправки військ в Україну не треба згода всього НАТО 27 ноября 2024
Посол Литви при НАТО Дейвідас Матульоніс підтримав ідею Францію стосовно відправки військ західних держав в Україну.
Разом із нашими воїнами служить унікальний пес, який попереджає про обстріли 27 ноября 2024
Разом із нашими воїнами служить унікальний пес, який попереджає про обстріли
Австрія готова прийняти нову хвилю біженців з України 27 ноября 2024
В Австрії на цей момент перебувають близько 90 тисяч українських біженців, 80% з яких - жінки з дітьми.