Незважаючи на те, що вживання антибіотиків, рівень стресу та інші фактори також можуть впливати на здоров’я нашого кишківника, огляд у журналі Nutrients за липень 2019 року показав, що те, що ми їмо, безпосередньо впливає на кількість і тип бактерій у нашому кишківнику (мікробіомі).
Про це пише Eating Well.
Доведено, що різноманітний, процвітаючий набір здорових кишкових бактерій допомагає знизити ризик стресу, тривоги та депресії, одночасно підтримуючи травлення, знижуючи артеріальний тиск і навіть покращуючи сон.
Оскільки ми продовжуємо отримувати все більше знань про системний вплив здорового кишківника, ми вдвічі посилюємо наше меню продуктами, які можуть допомогти покращити його здоров’я. Гастроентерологи та дієтологи допоможуть дізнатися про найкращі фрукти, овочі та молочні продукти для здоров’я кишківника.
Уілл Булсевич, доктор медичних наук, гастроентеролог з Чарлстона, штат Південна Кароліна, і автор бестселера The Fiber Fueled Cookbook за версією New York Times, розповів про найкращий хліб для здоров’я кишківника.
“Давайте поговоримо про мій улюблений хліб для травлення та здоров’я кишківника: хліб із закваски. Закваска неймовірна, тому що ці мікроби перетворюють борошно”, — пояснює доктор Булсевич в Instagram Reel, маючи на увазі те, як дикі дріжджі реагують на борошно та воду в заквасці. “Вони повільно його ферментують; вивільняють вітаміни, додаткові поживні речовини, нові форми клітковини, вірите чи ні”.
Дивовижна особливість закваски полягає в тому, що ви можете використати силу натуральних дріжджів, щоб зробити неймовірно безпечний для кишківника продукт, який потім можна використовувати для чого завгодно: від хліба до коржів для піци та млинців.
На додаток до всіх вищезазначених переваг цих корисних мікробів, вони також одночасно “зменшують деякі речі, які можуть викликати погані симптоми у людей з проблемами травлення. У заквасці менше глютену і менше фруктанів”, — додає доктор Булсевич. “Це означає, що якщо у вас непереносимість глютену і вам важко їсти звичайний хліб, вам слід спробувати закваску. Тому що це може вам підійти”.
Однак, якщо у вас целіакія або діагностована непереносимість глютену, поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж спробувати щось нове, оскільки хліб на основі пшениці, включно з закваскою, все ще містить глютен.
На цьому користь закваски для здоров’я не закінчується. Завдяки унікальному природному процесу бродіння продукти на основі закваски також містять пребіотики та пробіотики та опускаються досить низько за шкалою глікемії (показник того, наскільки їжа підвищує рівень цукру в крові).
З усіх цих причин доктор Булсевич каже, що більшість днів він їсть закваску на вечерю як частину свого меню для збалансованого мікробіому.
Довідково: Целіакія — це генетичне і рідкісне аутоімунне захворювання при якому організм не переносить глютен, найчастіше проявляється у дітей в ранньому віці. Коли продукти з глютеновим вмістом потрапляють в організм, проти них утворюються антитіла, що призводить до запального процесу, тим самим руйнуючи ворсинки слизової оболонки тонкого кишківника.
Це захворювання зустрічається досить рідко - приблизно у 1% людей. Проте 10% населення з діабетом 1 типу мають целіакію.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы