Коли весна нарешті настає, для тих з нас, хто страждає від алергії, такі симптоми, як чхання, закладеність носа, свербіж в очах та головний біль, стали постійними супутниками. І хоча ліків від алергії, що відпускаються без рецепта, достатньо дослідження, показують, що в багатьох випадках вони не діють.
На щастя, є чотири простих, природних способів полегшити свій стан. Про них розповідає Womans World.
Додати куркуму
Куркума є смачним доповненням до всього: від яєчні-бовтунки до заправок для салатів та страв з рису. А куркумін, що міститься в ній, може надавати природну антигістамінну дію. У клінічних випробуваннях, результати яких були опубліковані в Annals of Allergy, Asthma & Immunology, було виявлено, що куркумін покращує носове дихання та усуває такі симптоми, як чхання та ринорея. Спробуйте щодня додавати до свого раціону від 2 до 3 чайних ложок куркуми.
Порада
При приготуванні їжі з куркумою додайте кілька щіпок чорного перцю; Дослідження, опубліковане в Planta Medica, показало, що піперин може посилювати всмоктування куркуміну.
Одягніть спортивні окуляри
Пилок, що переноситься повітрям, що потрапляє в очі протягом дня, не тільки дратує ваші очі — він також може викликати закладеність, яка зберігається протягом ночі, порушуючи ваш сон. Але дослідження, результати якого було опубліковано у Міжнародному форумі алергії та ринології, показало, що надягання сонцезахисних окулярів при виході на вулицю може допомогти блокувати пилок. Спортивні окуляри, які щільно прилягають до обличчя і не дають пилку потрапити у вічі будуть кращим вибором.
Порада
Змивайте весь пилок, що потрапив на сонцезахисні окуляри, промиваючи повіки та вії теплою водою з дитячим шампунем двічі на день.
Випийте дві чашки зеленого чаю
Дослідження, проведене Allergology International, передбачає, що щоденне вживання двох філіжанок зеленого чаю може зменшити симптоми алергії, такі як нежить і періння в горлі. Галлат епігалокатехіну в напої може інгібувати вивільнення таких речовин, як гістамін, імуноглобулін Е та лейкотрієни, які викликають симптоми алергії.
Порада
Спробуйте пити неароматизований зелений чай з додаванням лимона чи підсолоджувача; ароматизований зелений чай може бути виготовлений з чайного листя нижчої якості, що містить меншу кількість галлат епігаллокатехіну, тому експерти не рекомендують його пити як засіб, який може полегшити симптоми алергії.
Спробуйте стародавню індійську траву
Східно-індійська трава Tinospora cordifolia (також відома як гудучі) може допомогти у боротьбі з неконтрольованою імунною відповіддю, яка запускає симптоми алергії. Крім того, він знижує рівень виробляючих слиз бокалоподібних клітин носових ходах. Ось чому дослідження, опубліковане в «Журналі етнофармакології», показало, що щоденний прийом тиноспори усунув чхання у 83 відсотків учасників, а у багатьох інших усунув закладеність носа.
Звичайно, перед тим, як пробувати на собі ці кошти, варто обговорити їх зі своїм лікарем.