Людський мозок здатен працювати ще певний час після зупинки дихання.
Вчені з Мічиганського університету з’ясували, що коли людина помирає, то після зупинки серця мозок ще довго залишається активним, а деякі його ділянки працюють набагато інтенсивніше, ніж зазвичай.
Про це повідомляє PNAS.
Науковці провели дослідження, в якому взяли участь четверо пацієнтів університетської лікарні, що помирали. Усі пацієнти перебували у стані коми та не демонстрували жодних ознак свідомості. Життєдіяльність цих людей підтримували за допомогою апаратів.
Лікарі давали поганий неврологічний прогноз щодо життя цих пацієнтів, тож медики разом із рідними вирішили відключити пацієнтів від пристроїв життєзабезпечення. За останніми секундами життя пацієнтів дослідники стежили за допомогою ЕЕГ (електроенцефалограми).
Вчені зафіксували, що одразу після припинення підтримання життєдіяльності пацієнтів потужність гамма-випромінювання спричинила помітний сплеск у лівій передньо-середній скроневій частині мозку. Таке ж підвищення потужності сигналу було зафіксовано і у фронтальних, а також центральних ділянках мозку. Через певний час активізувалися права і ліва скронева частки. Раптовий сплеск дослідники фіксували також у правій дорсолатеральній та префронтальній корі мозку.
"Спалах активності мозку в момент смерті став для вчених справжнім відкриттям", – зазначається в повідомленні.
Зазначається, що це поки попередні висновки науковців. Їм потрібно більше даних, тож вчені планують провести подальші дослідження, щоб зрозуміти, що саме це означає. Однак на їхню думку, те, що мозок здатен працювати після зупинки дихання, змушує по-новому подивитися на його роль.
Нагадаємо, американські експерти розповіли, як за кольором шкіри та температурою тіла розпізнати, що людина помирає.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы