Симптоми небезпечного кишкового захворювання – сальмонельозу

3 июля 2017

Сальмонельозом називається гостра кишкова інфекція, збудником якої є бактерії роду Salmonella. Ця недуга дуже небезпечна, адже призводить до надзвичайно швидкого зневоднення організму, інфекційно-токсичного шоку, гострої серцевої та печінкової недостатності, набряку головного мозку, інфекції жовчно- та сечовивідних шляхів та навіть пневмонії. Тож про симптоми сальмонельозу слід знати всім, щоб своєчасно звернутися за медичною допомогою.

Як передається сальмонельоз та які його симптоми?

Першоджерелом інфекції є свійські тварини: корови, свині, коні, вівці, а також птахи. Вони виділяють збудник хвороби із сечею, фекаліями, слиною, молоком. Неправильні санітарні умови з утримання домашніх птахів та тварин призводять до зараження сальмонельозом, наприклад, через яйця чи молоко. Заражена людина інфікує здорову у фекально-оральний спосіб (через брудні руки), дуже рідко захворювання передається побутовим шляхом.

Особливо небезпечним сальмонельоз є для дітей першого року життя, оскільки вони дуже вразливі до сальмонели, а лікувати їх важко. Сальмонельоз, як й інші кишкові інфекції, частіше зустрічається влітку, під час спеки.

Інкубаційний період хвороби складає 6-48 годин, далі вона дає про себе знати такими симптомами:

  • слабкість;
  • запаморочення голови;
  • головний біль;
  • підвищення температури тіла до 38-39°С;
  • біль у шлунку, в області пупка;
  • блювота з неперетравленими залишками їжі, яка згодом стає водянистою, з домішками жовчі;
  • діарея з пінистими, водянистими каловими масами зеленого кольору зі слизом;
  • сухий язик з білим нальотом;
  • здуття живота, посилене газоутворення.

Хвороба починається гостро, діарея закінчується через 3-4 дні, а всі симптоми зникають приблизно на 5-й день розвитку сальмонельозу. Робота шлунково-кишкового тракту налагоджується десь через 2 тижні із моменту фіксації перших симптомів хвороби.

Декілька днів інтенсивної діареї та блювання призводить до дуже небезпечного для життя зневоднення організму, тож зволікати з медичною допомогою не можна.

Остаточно поставити діагноз “сальмонельоз” можна лише в лікарні за аналізом блювотних мас та калу.

Щоб не захворіти на сальмонельоз, слід завжди мити руки перед їжею, не їсти погано просмажене м’ясо, не пити сирі яйця, пити лише кип’ячене молоко. Також варто мати окремий ніж та дошку для приготування м’яса і риби. Ще одна порада – уникайте сумнівних закладів громадського харчування, особливо у літній період. Та головне – не зволікайте зі зверненням за медичною допомогою у разі появи симптомів сальмонельозу, особливо якщо це стосується малих дітей.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Дмитро Ступка зробив заяву про переїзд і роботу в США 8 января 2025

"Моє життя ніколи не буде таким, як колись": Дмитро Ступка зробив заяву про переїзд і роботу в США Він живе за кордоном через доньку

Запалення зорового нерва і втрата зору: офтальмолог розповів про нетипові симптоми захворювання 8 января 2025

За різними даними, від 20 до 50% пацієнтів, які мають запалення зорового нерва, в майбутньому стикаються з діагнозом "розсіяний склероз". Часто хвороба діагностується одночасно з розсіяним склерозом.

Подагричний напад: ревматологиня пояснила, чому в організмі накопичується сечова кислота 8 января 2025

Спадковість підвищує розвиток подагри на понад 65%. Без своєчасного лікування це призводить до виникнення ускладнень, серед яких – руйнування прилеглої до суглобів кістки, хряща суглоба, запалення звʼязок, утворення каменів у нирках тощо.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Клініка Militta 5.0
Клініка Militta

Отзывов: 2

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше