На Закарпатті зафіксовано спалах лептоспірозу — хвороби, яка передається гризунами й часто завершується смертю, попри те, що її ранні симптоми схожі на звичайну застуду. Троє людей уже померли, ще 12 - опинилися в лікарні. Востаннє спалах цієї інфекції в регіоні був іще 5 років тому.
Про це йдеться в сюжеті ТСН в п’ятницю, 1 вересня.
За останні дні з діагнозом лептоспіроз до обласної лікарні в Ужгороді потрапили одразу 10 людей. Один з них, попри усі зусилля лікарів, помер напередодні.
Він став третьою жертвою лептоспірозу в області за останні 2 місяці. Такого стрімкого поширення хвороби на Закарпатті медики не пам’ятають вже багато років.
У лікарні зараз перебуває 12 пацієнтів, двоє з них у реанімації - у важкому стані, бо звернулися за допомогою занадто пізно, кажуть медики.
Які симптоми недуги
“Розвивається ця хвороба досить швидко і проявляється вираженими симптомами - це висока гарячка 39-40 градусів, через деякий час з’являються сильні м’язові болі, особливо у литках. Якщо людина не звертається своєчасно до лікарні – йде ураження нирок і печінки”, - розповів головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк.
Більшість хворих - чоловіки за 40 років. Ті, з ким вдалося поспілкуватися, кажуть, що лептоспіроз у себе навіть не підозрювали, тож перші кілька днів просто намагалися збивати високу температуру. "Швидку" викликали вже тоді, коли почали жовтіти очі, з’явився біль у нирках та печінці.
“Температура була 39,5, була слабкість, апетит зник, печінка трохи та живіт поболював, очі жовті”, - розповідав один із пацієнтів.
Інший теж повідомив про підвищення температури, біль у нирках та в литках.
“Сімейний лікар тоді жахнувся, бо не стикався ще з таким у своїй практиці. Дивно було, що такий спалах… Потім вже побачив, що тут з Перечинщини більше, Березнянщини”, - каже він.
Як можна заразитися
Медики припускають, що люди інфікувалися здебільшого під час догляду за худобою.
Лептоспіроз потрапляє у тіло людини через рани та порізи, або ж з брудними продуктами через слизову.
Захворіти можна під час сінокосу, риболовлі або ж прогулянки у лісі. Саме так інфікувався один з пацієнтів. Він розповів нам, що заслаб одразу після того, як напився з джерела, з якого, до речі, часто набирав воду і раніше.
“Мене почала голова боліти, у животі, ноги… І температура 39 з половиною, стрімко пішла вгору”, - каже він.
Михайло Поляк наголосив, що цього року розвелося дуже багато щурів, які є переносниками інфекції.
“Якщо ви йдете купатись і маєте рани чи порізи – не треба лізти у воду. Якщо ви пішли у ліс – не треба пити воду. Взагалі у цей період ми рекомендуємо вживати воду тільки кип’ячену”, - наголосив медик.
Поради від лікарів
Крім того, лікарі радять ретельно мити фрукти та овочі, труїти гризунів, вакцинувати собак і худобу, яка також може бути носіями лептоспірозу.
Вакцина існує і для людей, але є платною, бо не виходить у перелік обов’язкових щеплень в Україні. Проте медики радять її зробити тим, хто входить у групу ризику, наприклад, фермерам.
Загалом упродовж минулого літа в області діагноз лептоспіроз поставили вже 3 десяткам людей.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео "Спалах смертельної хвороби на Закарпатті! Росте кількість жертв"
Нагадаємо, у Жешувському воєводстві Польщі, яке межує з Україною, 16 людей померли від спалаху легіонельозу, підтверджено понад 150 випадків зараження небезпечною хворобою.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы