Свято Водохреща без шкоди для здоров’я: правила занурення в ополонку

18 января 2018

Вже зовсім скоро, 19 січня, християни східного обряду будуть святкувати одне з найбільших церковних свят у році – Хрещення Господнє, в народі Водохрещу. Саме в цей день, за переказами, Іоан Хреститель похрестив Ісуса Хреста на річці Йордан, тому дане свято ще називають просто «Йордан». Безліч років поспіль існує традиція занурення в ополонку на Водохрещу, вважається, що тоді людина буде менше хворіти впродовж року, буде сильною та міцною.

Треба розуміти, що занурення у крижану воду – сильний стрес для організму, на який відповідають надниркові залози: вони викидають у кров велику дозу сильнодіючих протизапальних гормонів, які пригнічують запальні реакції, допомагають перенести холод. Дія цих гормонів продовжується приблизно 2 дні, тому перед зануренням треба бути повністю здоровим, інакше не уникнути хвороби. Це обов’язкова умова успішного купання на свято Хрещення.

Існують загальні правила, які дозволяють перенести процес занурення в ополонку без шкоди для здоров’я. Для цього треба:

  • Перед зануренням проконсультуватися з лікарем, адже хворим на діабет, аритмію, гіпертонікам ні в якому разі не можна купатися у крижаній воді. Також протипоказаним є занурення в ополонку для тих, хто має проблеми з нирками, гінекологічні захворювання.
  • Підготувати організм до морозу заздалегідь. Для цього треба приблизно за тиждень до свята виходити, наприклад, на балкон у шортах та футболці, усього на хвилинку, але щодня. Десь за 2 дні до купання варто додати обливання холодною водою.
  • За дві години до купання треба гарно поїсти, щоб забезпечити організм необхідними калоріями, адже в холодній воді він почне дуже швидко витрачати свої ресурси.
  • Перед зануренням розім’яти м’язи: побігати, поприсідати, так буде легше перенести холод.
  • Не вживати алкогольні напої перед зануренням, інакше після виходу з води буде набагато холодніше. Також алкоголь збільшує ризик розриву кровоносних судин. Після самої процедури можна випити зовсім трішки алкоголю, але набагато краще замінити його на чай.
  • Заходити у воду в середньому темпі, не стрибати одразу, але й не чекати, поки стане зовсім холодно. Не перебувати довго в ополонці, інакше виникає ризик переохолодження. Краще приблизно за 10 секунд тричі зануритися в воду та виходити.

Також пам’ятайте: якщо температура повітря нижче -10°С, краще цього року не купатися, особливо якщо ви плануєте зробити це вперше. Лікарі категорично не рекомендують занурювати в ополонку дітей, оскільки у них ще недосконала система терморегуляції, й обмороження може відбутися дуже швидко з усіма можливими наслідками (пневмонія, менінгіт тощо).

Після виходу з ополонки швидко вдягніться, не забуваючи про шапку, та зігрійтеся теплим чаєм.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Зірка "Кіборгів" назвав російського актора, який приємно здивував під час війни 22 ноября 2024

"Він втратив усе". Зірка "Кіборгів" назвав російського актора, який приємно здивував під час війни Актор Роман Ясіновський каже, що більшість акторів із Росії, що працювали в Україні, мовчать про події тут

Для чего нужен вакуумный усилитель тормозов? 22 ноября 2024

Вакуумный усилитель тормозов (или вакуумный тормозной усилитель) одновременно используется для увеличения силы торможения при нажатии на тормоза, а также с целью уменьшить физические усилия, которые водитель прикладывает к педали тормоза

Леді Гага в українському обʼєктиві: співачка похизувалася фотосесією в українки Ганни Богдан 22 ноября 2024

Леді Гага в українському обʼєктиві: співачка похизувалася фотосесією в українки Ганни Богдан Артистка поділилася знімками у соцмережах

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Device Market (DM) 5.0
Device Market (DM)

Отзывов: 1

Теплорадість 5.0
Теплорадість

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше