Свято Водохреща без шкоди для здоров’я: правила занурення в ополонку

18 января 2018

Вже зовсім скоро, 19 січня, християни східного обряду будуть святкувати одне з найбільших церковних свят у році – Хрещення Господнє, в народі Водохрещу. Саме в цей день, за переказами, Іоан Хреститель похрестив Ісуса Хреста на річці Йордан, тому дане свято ще називають просто «Йордан». Безліч років поспіль існує традиція занурення в ополонку на Водохрещу, вважається, що тоді людина буде менше хворіти впродовж року, буде сильною та міцною.

Треба розуміти, що занурення у крижану воду – сильний стрес для організму, на який відповідають надниркові залози: вони викидають у кров велику дозу сильнодіючих протизапальних гормонів, які пригнічують запальні реакції, допомагають перенести холод. Дія цих гормонів продовжується приблизно 2 дні, тому перед зануренням треба бути повністю здоровим, інакше не уникнути хвороби. Це обов’язкова умова успішного купання на свято Хрещення.

Існують загальні правила, які дозволяють перенести процес занурення в ополонку без шкоди для здоров’я. Для цього треба:

  • Перед зануренням проконсультуватися з лікарем, адже хворим на діабет, аритмію, гіпертонікам ні в якому разі не можна купатися у крижаній воді. Також протипоказаним є занурення в ополонку для тих, хто має проблеми з нирками, гінекологічні захворювання.
  • Підготувати організм до морозу заздалегідь. Для цього треба приблизно за тиждень до свята виходити, наприклад, на балкон у шортах та футболці, усього на хвилинку, але щодня. Десь за 2 дні до купання варто додати обливання холодною водою.
  • За дві години до купання треба гарно поїсти, щоб забезпечити організм необхідними калоріями, адже в холодній воді він почне дуже швидко витрачати свої ресурси.
  • Перед зануренням розім’яти м’язи: побігати, поприсідати, так буде легше перенести холод.
  • Не вживати алкогольні напої перед зануренням, інакше після виходу з води буде набагато холодніше. Також алкоголь збільшує ризик розриву кровоносних судин. Після самої процедури можна випити зовсім трішки алкоголю, але набагато краще замінити його на чай.
  • Заходити у воду в середньому темпі, не стрибати одразу, але й не чекати, поки стане зовсім холодно. Не перебувати довго в ополонці, інакше виникає ризик переохолодження. Краще приблизно за 10 секунд тричі зануритися в воду та виходити.

Також пам’ятайте: якщо температура повітря нижче -10°С, краще цього року не купатися, особливо якщо ви плануєте зробити це вперше. Лікарі категорично не рекомендують занурювати в ополонку дітей, оскільки у них ще недосконала система терморегуляції, й обмороження може відбутися дуже швидко з усіма можливими наслідками (пневмонія, менінгіт тощо).

Після виходу з ополонки швидко вдягніться, не забуваючи про шапку, та зігрійтеся теплим чаєм.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Середземному морі після вибуху затонуло судно РФ 24 декабря 2024

Російське судно Урса Майор зазнало вибуху у машинному відділенні біля берегів Іспанії та затонуло.

США збільшать виробництво ракет різних типів 24 декабря 2024

Адміністрація Джо Байдена почала частіше надавати пакети військової допомоги Україні, оскільки на президентських виборах у США переміг Дональд Трамп, який після вступу на посаду може відмовитися постачати зброю Києву.

Підтримка спільноти: доступ до місцевої медичної косметики підтримується через рішення Crypto 24 декабря 2024

В Україні криптовалюта, в основному, через такі платформи, як p2p украина, став потужним інструментом для підтримки доступу до основних послуг медичної косметики

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Braska 0.4
Braska

Отзывов: 1

Оберация начинаю 0.3
Оберация начинаю

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше