Пневмонія з Китаю шириться світом

5 декабря 2023

Збільшення випадків пневмонії у дітей, пов’язаної з бактерією Mycoplasma, почали реєструвати не тільки в Китаї, але і в Данії, Франції та Нідерландах. Також сплеск захворюваності зафіксований в одному з американських округів штату Огайо.

Поки що немає широкого чи вираженого зростання мікоплазмових пневмоній в інших країнах, але ця бактерія, як правило, викликає епідемії кожні один-три роки. Як повідомляє телеканал CNN, у США не було справжньої хвилі цього захворювання ще до пандемії Covid-19, тому експерти прогнозують, що цього року буде новий спалах.

Прогноз щодо захворюваності

"Ми очікуємо, що деякі сезони будуть гіршими за інші щодо мікоплазмозних інфекцій, і, звичайно, здається, що в США та Європі цей рік може бути гіршим, ніж інші роки", – пояснив дитячий інфекціоніст Університету Вандербільта Бадді Кріч.

Також минулого тижня європейські експерти, які проводили спостереження за мікоплазмою в 45 місцях у 24 країнах, повідомили, що частота випадків, яка впала до менше 1% під час пандемії коронавірусу, знову почала зростати на початку року. Відповідно до  звіту,  опублікованого в The Lancet Microbe, станом на літо та осінь цього року в середньому спостерігалося зростання більш ніж у чотири рази, причому більший приріст спостерігався в Азії та Європі.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, стійкість до антибіотиків, що використовуються для лікування цієї інфекції, може відігравати певну роль у збільшенні випадків у Китаї.

"Ви можете спостерігати періодичні епідемії кожні кілька років, особливо у дітей віком від 5 до 12 років, тобто дітей шкільного віку", – сказав один із розробників вакцин Техаської дитячої лікарні Пітер Хотез.

Повернення звичайної інфекції

Бактерія Mycoplasma pneumonia – це не загадка для лікарів, адже вона є поширеною причиною легкої або "гуляючої" пневмонії. Головні її симптоми: кашель, який може тривати тижнями, лихоманка та головний біль, а також часто плямисті висипи на тулубі, спині чи руках.

Варто зазначити, що пневмонію можуть викликати різні віруси, бактерії та хімічні речовини. Але зараз головними збудниками цього захворювання в світі, виявлені під час тестування, є саме бактерії Mycoplasma та Strep, а також аденовірус.

"Ми не вважаємо, що це нове респіраторне захворювання, а радше значне зростання кількості випадків пневмонії, які зазвичай спостерігаються одночасно", – йдеться в заяві представників охорони здоров’я в окрузі Воррен, штат Огайо.

Що повинні знати пацієнти

Американський дитячий інфекціоніст Бадді Кріч заявляє, що число хворих може бути більшим від офіційної статистики, оскільки більшість випадків пневмонії, спричиненої мікоплазмою, протікають легше і їх часто лікують у кабінеті педіатра.

"Тягар хвороби зазвичай лежить в кабінеті педіатра, який спостерігає за дитиною з кашлем, який не зникає, або кашлем, який є дещо більш значним, ніж той, який ми можемо спостерігати при застуді", – сказав Кріч.

Пневмонію часто лікують антибіотиками, такими як амоксицилін, без попереднього обстеження для виявлення причини.

"У таких ситуаціях часто не проводиться багато аналізів, і натомість педіатрам доводиться використовувати антибіотики. І якщо це працює, то пацієнтам стає краще, а якщо це не спрацьовує, то діти йдуть до лікарні, і їм роблять аналізи. Тому я думаю, що ми неминуче недооцінюємо кількість мікоплазми", – сказав він.

Кріч додає, що батькам і медичним працівникам важливо бути напоготові, бо, скоріше за все, цього року кількість випадків мікоплазми буде зрости.

Антибіотики першої лінії, якими лікують більшість видів пневмонії, не діють на мікоплазмену інфекцію. Для них лікарям потрібно призначити інший тип антибіотика, як правило, азитроміцин або Z-Pak. Однак Z-Paks не дуже ефективний для лікування пневмонії, спричиненої іншими збудниками.

"Розуміння для батьків полягає в тому, що коли ви починаєте приймати антибіотики при пневмонії, зазвичай є розумна реакція на терапію в перші пару днів. А якщо ні, то це привід знову звернутися до свого педіатра", – сказав Кріч.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Як вибрати засіб для боротьби із цвіллю? 3 марта 2024

Приміщення з підвищеною вологістю сприяють росту цвілі та грибка. Засоби проти плісняви — це препарати, які, як випливає з назви, допомагають у боротьбі з цвіллю та грибком

Меган Маркл засвітилася в горах з двома подругами без принца Гаррі 2 марта 2024

Меган Маркл засвітилася в горах з двома подругами без принца Гаррі. Фото Жінки назвали подорож ідеальною, як і їхню дружбу

Пенелопа Крус стала героїнею нового випуску V Magazine 2 марта 2024

44-річна іспанська актриса Пенелопа Крус стала героїнею нового випуску V Magazine.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше