Тепловий удар: перегрітися можна не тільки на сонці

2 июля 2018

Як не зіпсувати собі літній відпочинок та уникнути перегрівання влітку? Тепловий удар - це хворобливий стан, який виникає при довгому перегрів організму (не обов'язково під сонцем). До теплових ударів та перегрівння більше інших  схилні діти (особливо малюки грудного віку), люди похилого віку та люди з хворобами вегетативної нервової системи.

Довге перебування на сонці, в задушливому приміщенні, транспорті і т.д. небезпечно цілою низкою негативних для організму станів, а саме:

  • При перегріванні, через рясне потовиділення (механізм терморегуляції) відбувається зневоднення організму
  • Через велику втрату рідини згущується кров, порушується мікроциркуляція в тканинах, настає кисневе голодування, в тому числі в тканинах серця і мозку.
  • Через сильне потовиділення організм втрачає не тільки рідину, а й розчинені в ній електроліти (солі). Порушується водно-сольовий баланс та обмін речовин.
  • При перегріванні організму відбувається денатурація (руйнування) білка.

Не обов`язково довго перебувати на пляжі чи на вулиці в жару, тепловий удар може статися через довгі інтенсивні фізичні навантаження (походи, марші, спортивні тренування, активні ігри) з рясним потовиділенням; носіння щільного одягу, який не проникає повітря в жарку, задушливу погоду; роботі чи довгому перебуванні в гарячих цехах, на кухні, в задушливому жаркому приміщенні. А також через зневоднення організму через недотримання питного режиму в спеку.

Тому важливо уникати провокуючих чинників, та знати, що гострий тепловий удар може розвинутися як раптово, так і через 6 - 24 годин після перегрівання. В останньому випадку важливо розрізняти тепловий удар і харчове отруєння, бо симптоми можуть бути однакові: нудота, блювота, головний біль та запаморочення, підвищення температури тіла, озноб, ломота в тілі. Тому необхідно звернутися до лікаря для уникнення ускладнень, уточнення діагнозу навіть при легкому ступені теплового удару.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Презентация смартфонов семейства Moto G7 состоится 7 февраля 23 января 2019

Как уже неоднократно сообщалось, к выпуску готовятся несколько смартфонов серии Moto G7. Теперь разработчик определился с датой анонса этих аппаратов: они дебютируют на специальном мероприятии 7 февраля.

Пять советов для тех, кто столкнулся с бессонницей 23 января 2019

Эпизоды бессонницы могут быть свойственны каждому человеку – одним из самых распространенных факторов ее возникновения является стресс, а с ним сталкиваются все.

Вдова потеряла конверт с тысячами долларов и получила их назад из рук незнакомки 22 января 2019

Жительница штата Нью-Йорк Терри Брубэйкер (Terry Brubacker) нашла на дороге тысячи долларов и вернула деньги владелице-вдове.

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое