18 февраля 2012
Також розглядалося питання про державний контроль над продажем і розповсюдженням цукру. Хоча автори й не називають цукор "отрутою" в прямому сенсі, доктор Люстиг в 2007 році в інтерв'ю, даному ABC Radio про надмірне споживання цукру, сказав: «Ми труїмося до самої смерті. Це дуже смілива заява, з нашого боку, ми зробимо усе можливе, аби підтвердити її науковими доказами».
В сучасному західному світі споживання цукру швидко зростає. Власне, споживання цукру збільшилося в три рази за останні 50 років. Але, виявляється, найбільшу загрозу для здоров'я людини становить один із видів цукру, а саме фруктоза.
Люстиг і його співробітники-науковці зазначають, що в минулому році Організація Об'єднаних Націй оголосила, що неінфекційні захворювання за частотою і рівнем поширення «обігнали» інфекційні. На неінфекційні захворювання припадає 63% смертельних випадків, і цей показник зросте найближчим десятиліттям ще на 17%.
Вчені наводять все більше доказів того, що цукор, який більшість із нас вживає щоденно, відповідальний за зростання і поширення таких неінфекційних хвороб як серцево-судинні захворювання, рак, діабет тощо. Науковці стверджують, що як і у випадку тютюну й алкоголю, держава має взятися за контроль над збутом цукру. Зокрема, встановити на нього певний податок.
Всім відомі випадки «цукрової наркоманії». Нехай це й не так очевидно, як тютюнова чи алкогольна залежності, все ж останні дослідження показали, що споживання солодощів викликає певну залежність.
Власне, я – один з тих, хто може протягом 10 хвилин спокійно «ум’яти» плитку шоколаду.
Цукор, зокрема фруктоза, впливає на обмін речовин. На відміну від глюкози, фруктоза може метаболізуватися лише в печінці. Деякі з її ефектів на організм людини стосуються підвищення рівня сечової кислоти, що в свою чергу підвищує артеріальний тиск; збільшення жирових відкладень в печінці та деяких інших проблем.
Цукор часто виконував роль «нагороди» в нашому дитинстві, і дотепер для багатьох із нас солодощі – це все ще їжа, яку ми смакуємо із насолодою. Але особисто я виявив, що чим менше я їм солодощів, тим менше мені хочеться їх їсти узагалі.
У випадку з цукром, прийшов час повернутися до реальності. Цукрова залежність нічим не ліпша за нікотинову. Вона так само непомітна попервах, як і те, що вона спричиняє нашому здоров’ю. Частота інфекцій, таких як цукровий діабет 2 типу, зростає, і багато органів охорони здоров'я висловлюють стурбованість, що наша нинішня молодь може стати поколінням, яке не житиме так довго, як їхні батьки.
Необхідно усвідомити: регулювання вживання цукру як ніколи раніше важливе. Окрім того, що це питання, яке стосується особистої відповідальності, це ще й проблема, над якою має всерйоз поміркувати держава.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
facenews.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
Чи варто встановлювати систему автоматичного поливу? 12 апреля 2025
Автоматичний полив має багато переваг, про які мова піде нижче, особливо якщо ти маєш сад, город або газон
Розкладні кутові дивани: плюси, мінуси та найкращі моделі 10 апреля 2025
Розкладні кутові дивани стали невід’ємною частиною сучасних інтер’єрів, поєднуючи функціональність і стильний дизайн. Їхня популярність зумовлена здатністю ефективно використовувати простір
Еще раз об особенностях профессиональной уходовой косметики 9 апреля 2025
Преимущества и уникальные особенности профессиональной уходовой косметики действительно ощутимы по сравнению с косметикой, которую можно приобрести в масс-маркетах